• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Işıl Işıl Saçların Sırları

  • 1

Saç bakımı kişisel bakımda önemli işlerden birisidir. Saçınızın bakımlı olması kişinin kişisel bakımına da özen gösterdiği anlamına gelir. Ne var ki bazı durumlarda saçınıza o kadar özen göstermenize rağmen saçınız istediğiniz görünümde olmaya bilir. Bunun neden yanlış saç bakımı olabilir. Saçlarınızın etkili ve güzel bir görünümde olması için ve arzu ettiğiniz ideal görünümdeki saçlara kavuşmak için saçınızın bakımının doğru bir şekilde yapılması gerekir. Saç bakımını doğru bir şekilde yaptığınızda siz de hayal ettiğiniz gibi mükemmel görünümlü ışıl ışıl saç yapısı elde etmek için neler yapılması gerektiği konusunda saç bakımı ile ilgili işinize yarar bilgiler bulacaksınız. Bu bilgilerden yararlanarak siz de harika saçlara kavuşabilirsiniz.

Mükemmel Saçların Sırları

Mükemmel ve etkili saç yapısını nasıl elde edeceğiniz konusunda size saç bakımı ile ilgili ipuçları vereceğiz. Işıl ışıl saçların sırları yazımızda saç bakımını nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili bilgileri sıralayacağız: Sırasıyla mükemmel görünümlü saçlara sahip olmak için şunları yapabilirsiniz;

  • Saç bakımında ilk olarak yapacağınız iş saçınızın yıkanmasıdır. Bunun için suyun yanında saçınıza uygun şampuan kullanmanız gerekir.
  • Şampuan seçimini doğru bir şekilde yaptıktan sonra doğru şampuanlama da önemlidir. Saçınızı şampuanlamak için bir miktar şampuan yeterli olacaktır. Şampuanınız su ile incelterek saç diplerinize hafif masajlar yaparak saçınız şampuanlayın.
  • Saçınızın soğuk su ile durulayın. Sıcak su saç diplerinde kepek oluşumuna neden olabilir.
  • Saçınızı kurulurken havlu ile çok bastırmayın ki saçınız kırılmasın.
  • Saçınızı dipten uca tarayın.

Saçınıza Şekil Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Saçınızı doğru bir şekilde yıkanma işlemini yaptıktan sonra sıra geldi saçınıza şekil vermeye. Saçlara şekil vermek için öncelikle saçlarınızı enseden başlayarak üste doğru kaliteli bir saç fırçası ile tarayın. Koruyucu kullanarak saçınıza fön çekin. Saçınıza hacim vermek için saçınızı kabartın. Saçınıza etkili bir görümüm katmak için saçınızı şekilli olarak size yakışacak tarzda kestirebilirsiniz. Saçlarınıza şekil vermek için saç şekillendirici ürünler yerine bigudilerle  sararak da saçınıza dalgalı saç görünümü verebilir ve saçınızın hoş gözükmesini sağlayabilirsiniz.