• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İnce Dudaklar için Makyaj Teknikleri

ruj sürme
 • 1

İnce dudakların estetik bir güzelliği olduğu ortada. Özellikle belirli yüz tipleri için ince dudaklar yüz güzelliğini destekliyor ve çok zarif bir görünüm ortaya koyuyor. Amacınız ister dudaklarınızı daha dolgun göstermek olsun, isterseniz ince dudaklara özel makyaj ipuçları bakıyor olun. Bu yazımız tamamen ince dudaklar için ruj ve makyaj ipuçlarıyla ilgili olacak.

Öncelikle kullanacağınız makyaj malzemelerinin kalitesinden emin olmanızı tavsiye ederiz. Daha az türde malzeme kullanın, yeter ki cildinize zarar vermeyecek doğru ürünleri seçin. Bir ürünü tercih sebebiniz elden geldiğince fiyatı değil, içeriği olmalı. Şimdi ipuçlarına geçelim!

Alakalı İçerik: Daha Dolgun Dudaklar için İpuçları

ruj sürme
Lip Primer Kullanıyor Musunuz?

İsteğimiz dudaklarımızdaki ruj ve parlatıcı gibi ürünlerin uzun süre rengini ve ışıltısını kaybetmeden durması. Eğer ince dudaklara sahipseniz, rujun rengini kaybetmesi daha büyük problem. Dudaklarınızın gün boyu rengini koruması ve ışıltılı kalması dudak çekiciliğini artırır. Bunun için dudak pürüzsüzlüğünü artıran Lip Primer ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Neden Lip Primer?

 • Kullanılan ruj daha uzun süre rengini ve ışıltısını korur.
 • Dudakları pürüzsüz gösterir.
 • Rujun rengini dudaklarda tam olarak yakalamanıza yardımcı olur.
Dudak Çevresi Makyajı

Kalın ve dolgun dudaklar dikkati üzerlerine daha kolay çektiği için dudak çevresi makyajı çok yüksek derecede bir öneme sahip olmuyor. Ancak ince dudaklara sahipseniz dudak çevresindeki kırışıklıklar ve çizgiler daha fark edilir oluyor. Bu nedenle dudak çevresindeki kırışıklıkları ve çizgileri saklamayı ihmal etmiyoruz. Basit bir concealer (kapatıcı) işimizi görecektir.

Neden?

 • Dudak çevresindeki mimik kırışıklıklarını gizler.
 • Dudak çevresindeki çizgileri soluklaştırır.
 • Dudak güzelliğini negatif yönde etkileyecek etmenleri zayıflatıp odağı dudaklara taşır.

Dudak Kalemi Kullanımı

Aslına bakarsanız dudaklarınızı asıl ortaya çıkaracak şeylerden bir tanesidir dudak kalemi. Dudaklarınızın çevresine uygulama metodunuza göre etkisi artar. Dudak kalemi seçerken dudak ve ten renginizi göz önünde bulundurarak uygun bir renkte seçmelisiniz. Aksi takdirde çok göze batar ve hoş durmaz.

Neden Dudak Kalemi?

 • Dudakların görünüş hacmini artırır.
 • Dudakları daha belirgin hale getirir.
 • Dudak kıvrımlarını vurgulayarak dudak güzelliğini ortaya çıkarır.
Mat Tonları Düşünün

İnce dudaklarda aşırı parlak tabanlı bir renk kullanmak bana pek doğru gelmiyor. İnce dudaklarda mat tonlar kullanıldığında belirginlik artıyor ve dudaklar hacim kazanıyor. Bu dudaklarınızda hiçbir parlak tona yer yok anlamına gelmemeli. Koyu renk değil, açık renk; aşırı parlak değil, biraz daha mat. Bu dengeyi yakalamak iyi sonuç getirecektir.

En doğrusu cilt renginize göre renk tonuna karar vermektir. Kimi cilt renginde mat tonlar hiç belli olmayabileceği gibi bazı ciltlerde ise mat bir ton dudağı ortaya çıkarıyor.

Güzellik içeriklerini takip etmeyi seviyorsanız sosyal medya hesaplarımızı beğenmeyi unutmayın!


ETİKETLER