• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İlk Defa Kamp Yapacaklara Tavsiyeler

  • 1

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte macera ve serüven aşkı da kendisini göstermektedir. Bu sebeple, ilk defa kamp yapacaklara tavsiyeler konulu bu yazımızı incelemenizi ve önerilerimize kulak asmanızı diliyoruz. Kamp hayatına daha önce girmemiş ya da tecrübe kazanmak isteyen herkesin, yaşamlarını zenginleştireceği çeşitli aktivite ve planlamalar mevcuttur. Kamp öncesi hazırlıklar, kamp süreci ve sonrasına dair pişmanlık yaşamak istemiyorsanız, planlarınızı ve programınızı bir kez daha gözden geçirmelisiniz. Seçtiğiniz mekanın ve yerin ulaşım imkanı, olumlu ve olumsuz tecrübeler, gün içi programınız kamp sürecini kapsayacak en önemli unsurlar arasındadır. İlk kez kamp yapacakların aşağıdaki tavsiyelerimizi titizlikle okumasını öneriyor ve heyecan dolu bir eğlence diliyoruz.

Aracınızın Kontrollerini Yapmalısınız

Gideceğiniz yere otobüs veya toplu taşıma benzeri araçlarla gitmiyor ve kendi aracınızla kamp yapmak istiyorsanız, arabanızın kontrollerini yaptırmaya özen gösterin. İlk kez kamp yapmak adına çıkacağınız bu yolculukta yolda kalmamanız ve gereksiz sorunlarla uğraşmamanız adına dikkatli olmalısınız. Motorunuzun bakımı, yakıt ve benzeri birçok kategoriyi itina ile kontrol etmelisiniz.

Alışveriş Listesi Ve Maddi Harcama

Maddi durumunuzu kontrol edebilir ve kendinize alışveriş listesi hazırlayabilirsiniz. Kamp sürecinde olumsuz konularla meşgul olmak istemiyorsanız, parasal harcamalarınızı dengede tutmaya çalışın. Kamp yapmak eğlenceli ve unutulmaz bir serüven olsa da, bilinçsiz ve plansız her olgu gibi hüsranla karşılaşmanız içten bile değildir. Bu sebeple, kredi kartlarınızı kontrol etmeli, ihtiyaçlarınız ve ekstra masraflarınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Kalacağınız gün sayısı, farklı aktivite ve sosyal etkinliklerdeki harcamalarınız gibi her konu, kamp yapma sürecinde sizlerle birlikte olacaktır.

Çadırınızı Kontrol Etmelisiniz

Misafirperver bir insan olabilir ya da güven olgusuna aşina bir karakter çizebilirsiniz. Ancak, kamp sürecinde hem doğanın içerisinde olacak, hem de kamp yapacağınız alandaki insan ölçütüne göre güvenlik ihtiyacı doğacaktır. Çadırınızı kilitli tutmaya çalışmalı ve herhangi bir hayvanın içeriye girmesine engel olmalısınız. Çadır içerisinde bulunduğunuz zaman da sinekliği kullanabilir ve yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz. Cüzdan ve telefonlarınızı saklayabileceğiniz emniyette bir alan yaratmayı ihmal etmemeli ve sağlıklı bir kamp süreci yaşamalısınız.