• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İlk Buluşmada Nasıl Davranılmalı?

el ele tutuşmak
  • 1

İlk buluşma son derece heyecanlı değil mi! Eğer daha önceden iletişimde olduğunuz biriyle duygusal yakınlaşmadan sonra ilk kez buluşacaksanız daha rahat olabilirsiniz. Ancak yakın tanımadığınız biriyle buluşacağınız zaman heyecan kat kat artıyor. İlişkilerde ilk izlenim son derece önemli olsa da kötü geçti diye her şey bitti gibi bir şey düşünmek yanlış olur. Biz yine de ilk ilişkide hem karşımızdakini tanımak hem de güzel bir ilk intiba bırakmak için dikkatli olalım :)

İlk buluşmaya gitmeden önce, karşımdaki erkeği tanımak için nasıl davranmalıyım sorusu sıklıkla gündeme getiriliyor. Bununla ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar var.

Doğal Olmak Önemli!

İlk buluşmaya gitmeden önce doğal olmanız son derece önemli. Yani, çok abartılı bir makyaj, saç şekli olumsuz bir izlenim uyandırabilir. Bu nedenle nasılsanız öyle davranmanız, ilişkinin geleceği için de karşınızdaki insanda yanlış beklentiler oluşmasını önler. Eğer siz doğal olursanız karşı tarafta doğal davranacak ve kendisi hakkında daha çok bilgi verecektir, çünkü belki de o sizden daha fazla heyecanlı ve kasılmış durumda!

İlk buluşmaya gitmeden önce, buluşacağınız kişiyle ilgili genel bilgilere zaten hakim olmak avantajdır. Sosyal medya hesaplarına, insanlarla ilişkisine biraz göz atmak inanın ilk buluşmada size çok yardımcı olacak.

Soru-Cevap Oynamak Ters Tepebilir!

İlk buluşmada yapılan yanlışlardan biri de, fazla sorularla karşınızdakini boğmaktır. Oysa, sadece doğru soruları daha doğal bir şekilde sormak hem konuşmayı zevkli hale getirir hem de karşınızdaki kişiyi bunaltmaz. Yapı gereği, erkekler kendilerinden bahsetmekten hoşlanırlar (tabi yine de karaktere göre değişir). Bu nedenle genel soruları sorsanız bile konuşma akışı içinde aklınızdaki bir çok soruya cevap buluyor olacaksınız, acele etmeyin!

çift

İlk buluşmada evlilik, kaç çocuk istediği gibi konular pek önerilmez. Bu tarz sorular erkekleri çekindirebiliyor. Daha ilk buluşmada hem karşı tarafı korkutmak istemeyiz. Karşı taraf korkmasa bile henüz ilk buluşmada yapılan bu konuşmalar samimi gelmeyebilir. Bu nedenle gelecek planlarını anlatmayı biraz erteleyin.

İlk buluşmada boş zamanlarınızda neler yaptığınızdan, ailenizden, sosyal çevrenizden bahsedebilirsiniz. Bunun yanı sıra, ortak hoşlandığınız bir müzik türü, dizi veya bir sinema filmiyle ilgili yorumlar yapmanız etkili olacaktır. Ayrıca sırf karşı tarafı etkilemek adına yapılan espriler veya ilgi alanı konuşmaları pek akılcı olmayabilir. Sizi farklı biri gibi tanıması ilerde problem yaratabilir.

aşk sevgi

Gözlerine Odaklanın

İlk buluşmada karşı tarafı daha iyi tanıyabilmek ve daha fazla etki bırakabilmek için gözlerinin içine odaklanmanız önemlidir. Sürekli etrafa bakmaktansa, gözlerine odaklanırsanız gerçek anlamda ne hissettiğini anlayabilirsiniz. Gözlerin asla yalan söylemeyeceği oldukça bilinen bir gerçektir. Aynı zamanda karşıdakinin gözlerinin içine bakarak konuşmak, onun üzerindeki etkinizi büyük oranda artırır.

İlk buluşmada mümkün olduğunca fiziksel temastan kaçının ve eğlenceli, ilgi alanlarından, kültürel, hem de onu tanımaya yönelik sorularla zamanınızı geçirin. Böyle yapmanız durumunda sizi daha ciddiye alacak ve gerçek düşüncelerini sizinle paylaşacaktır. Eğer ilgisi tamamen sizin üzerinizdeyse, hem ondan hoşlandığınızı hissettirin hem de biraz zor kadını oynayın. Erkekler kazanan olmayı sever ve bu his karşınızdakinin size olan ilgisini çoğu zaman artırır. Tabi bunun dozunu ayarlamak da çok önemldir.

Aşk daima sizinle olsun!


ETİKETLER