• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İlk Buluşmada Arayı Isıtacak Sorular

  • 1

Herhangi bir yerde yeni tanıştığınız kişi ile buluşma ayarladınız. Ama buluşmada ne konuşacağınızı bilemiyorsunuz. Nasıl sorular sorarsanız karşınızda ki insanı kendinizden soğutmazsınız. Karşınızdaki kişiyi tanımak için nasıl sorular sormalısınız? Gelin birlikte inceleyelim. İşte ilk buluşmada sorulacak sorular.

  1. Ölmeden önce yapmak istediğin bir şey var mı?

Bu soru yadırganacak bir soru olsa da hayata dair planları olup olmadığı hakkında ipuçları vermesine yardımcı olur. Kimisi için çılgınca düşünceler olurken kimisi içinse ufak hayaller olabilir. Kişiliğini ortaya koyan cevaplar almanız mümkün olacak.

  1. İdeal tatil denilince aklına ne geliyor?

Aklında ki ideal tatil sizin kafanızdaki tatil planı ile uyuşmuyorsa kesinlikle anlaşamazsınız. Kimisi için ideal tatil evde muhteşem tv keyfi ise kimisi için tatil güneş, kum ve deniz olarak değerlendirilir. Bu fikir ayrılığındaki insanlar bir biri ile geçinemez.

  1. Bugüne kadar yaptığın çılgınlıklardan bahseder misin?

Hemen hemen herkes belirli bir süreç içinde çılgınlık yapmak ister ve yapar. Genel olarak ilk buluşmada bunu anlatmak pek mümkün olmayabilir. Bu çılgın anılar çoğu zaman kahkahalar le hatırladıklarımız, çoğu zaman ise utandığımız veya hüsran ile sonuçlanan anılar olabilir. Tabi bu durumu avantaja çevirmek mümkündür. Karşınızda ki insan bu olayı gülerek anlatıyorsa neşeli bir insandır.

  1. Evcil hayvan olarak hangisini tercih edersin?

Aslında evcil hayvan sorusu sizin için saçma olabilir. Ama insanın kişiliğini ortaya koyan en önemli konulardan biri hayvanlar oluyor. Kedi severler onları olduğu gibi kabul eder ve daima onlara şans tanır. Köpek sahibi insanlar ise sorumluluk sahibi ve sadık kişilerdir. Genel olarak disiplinli bir yaşam tarzına sahiptir. Burada seçim yapmak size düşüyor.

  1. Hangi mevsimi daha çok seversin?

Kimi insanlar kış aylarını severken kimi insan ise yaz aylarını daha çok sever. Tabi sizin de bu kişi ile uyum sağlamanız gerekir.

  1. Piyango çıksa ne yaparsın?

Genel olarak bir kısım paranın bağış yapılacağı söylenir. Fakat asıl önemli olan kısım kendiniz için neler yapacağınız? Tabi bu konuda ortak bir kanıya varmak gerekir.