• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İlişkilerde Yaşanan Problemler Neler?

  • 1

Hayatımızda birine önem vermek ve onu benimsemek, kısaca aşık olmak en güzel duygulardan bir tanesidir. Fakat bazen anlaşmazlıklar olabiliyor ve ilişkide problemler ortaya çıkabiliyor. Bu problemleri sizin için araştırdık. Genel olarak karşılaşılan problemleri sizin için derledik. Peki, bu sorunlarla nasıl baş çıkmalıyız. İlişkide yaşanan sorunlar neler? Gelin birlikte göz atalım. İyi bir ilişki için önlemimizi alalım.

Güven Eksikliği Problemlerin Başında Geliyor!

İlişkilerde genel olarak karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Güvensizlik yüzünden birçok ilişki yarım kalıyor. Yazık oluyor.

Karşınızda ki insana güvenmek ve onunla bir vücut olmak gerekir. Güven eksikliği yaşanan ilişkiler pek fazla yürümüyor. Bunun için bir birinize her zaman doğruyu söylemeli ve bir şeyler gizlememeniz gerekir.

Dürüstlük Önemli

Güven sorunu gibi dürüstlükte çiftler arasında büyük tartışmalara neden olabiliyor. Karşınızdakine yalan söylemek yerine dürüst olun. İçinizden gelenleri söyleyin. Özellikle de geçmişiniz ve yaşanan farklı durumlar konusunda dürüst olmaya özen gösterin. Dürüst olmanız bir birinizi tanımanıza ve olduğunuz gibi kabullenmenize yardımcı olacaktır.

Monoton Hayatlar

Monoton ne olduğuna değinelim ilk olarak. Monoton, hayatında hiçbir farklılık olmaksızın aynı şeyleri her gün tekrarlamaya denir. Bu ilişkide oldukça tehlikeli bir davranıştır. Aşk heyecan ister, mutluluk ister, farklı şeyler yaşamak kendini tazelemek ister. Bu nedenle ilişkide en çok ayrılma nedenleri arasında monotonlukta var. Monoton bir hayat yaşamak oldukça sıkıcı bir yaşam stilidir.

Mazeret Durumları

İlişkiyi uzun yaşamak isteyen kişiler biraz fedakâr olması gerekir. Fedakârlıktan kastımız karşısında ki kişiye zaman ayırması ve ona değer verdiğini göstermesidir. Hayatınız oldukça hareketli ve işiniz çok yoğun olabilir. Karşınızda kine mutlaka zaman ayırın. Aksi durumda ayrılıklar kaçınılmaz olur.

Partnerinize İzin Verin

Bir birinize zaman ayırmalısınız dedik. Peki, eşlerin kendine zaman ayırması gerekmez mi? Elbette ki kişiler kendilerine de zaman ayırmalıdır. Bu arkadaşlarla buluşma olabilir. Aile görüşmeleri olabilir ya da spor için olabilir. Her zamanda birlikte olacaksınız diye bir kural yok. Kişilerin kendine özel işleri ve aktiviteleri olabilir. Bunları gizlemeksizin ve abartmaksızın yaşayabilirsiniz.