• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İkonlaşmış Saç Modelleri

  • 1

Bayanlar saçlarını en rahat ettiği şekilde toplama ya da açık bırakmak ister. Herkesin bir tarzı ve yüzüne oturan saç modeli vardır. Yılar boyunca klasik hale gelen yani ikonlaşmış saç modelleri olduğunu biliyor muydunuz? Yıllar geçse de severek kullandığınız, kolay şekilde yaptığınız saç modelleri neler? Bu tarzda saç modeli hemen hemen her yaşa uyar. Hatta nasıl kombin yaparsanız yapın her kombin üzerine de şık duracak saç tasarımlarıdır. Bu yazımızda sizlere ikonlaşmış saç modelleri neler? Nasıl yapılır bunlar hakkında bilgi vermek istedik.

Ensede Topuz

Kurtarıcı saç modellerinden bir tanesi ensede topuz olarak değerlendirebiliriz. Çünkü her yaşta ki bayana ve herhangi bir kombine uyum sağlayabilir. Hem de estetik duruşu ile oldukça şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Örnek verecek olursak bir iş görüşmesine gideceksiniz ve üzerinizde beyaz bir gömlek var. Bunun üzerine şık bir ensede topuz iyi gider. Ya da akşam özel bir yemek davetiniz var. Nasıl saç yapsam diye kara kara düşünüyorsunuz. İşte size hem şık hem de pratik bir saç tasarımı, ensede topuz modeli ile sizde şık görünüm elde edebilirsiniz.

Ensede topuz nasıl yapılır? Saçlarınızı bir lastik yardımı ile ensenize bağlayın. Saçınızı etrafında dolayarak filkete yardımı ile sabitleyin. Daha salaş bir görünüm elde etmek isterseniz tel tel saç çıkararak dağınık topuz gibi durdurabilirsiniz. Talep ederseniz şık tokalarla sabitleme işlemini yaparsınız ve renk katmış olursunuz.

Kırık Fön

Saç uzunluğunuz nasıl olursa olsun. İster kısa ister uzun saç, her saç modeline kolayca uygulanabilen modellerden bir tanesi de kırık fön oluyor. İkinci olarak sizlere kırık fönün ikon saç modellerinden diyebiliriz. Bir öncekinde saçımızı topluyor ve rahat ediyorduk. Bu saç modeli de saçını açık bırakmak isteyenler için oldukça ideal seçimdir.

Yine her yaşta ki bayan rahatlıkla kırık fön yaparak davetlere, düğünlere, akşam yemeklerine gidebilir. Kırık fön evde de kolayca uygulanabilir.

Kırık fön nasıl yapılır? Kırık fön çekmek için önce orta uçta bir fırçaya ihtiyacınız var saçınıza fön çekerken içe doğru döndürün ve sonrasında ister bigudi, ister tutturma tokaları ile biraz sabitlenmesini sağlayın. Açtıktan sonra iri tarak ile tarayarak sprey sıkabilirsiniz.