• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hürrem Taç Gelin Başı Modelleri

  • 1

Düğün için bütün hazırlıklar tamam. Davetiyeler dağıtıldı, kınalar paketlendi, bindallı alındı, gelinlik alındı. Geriye kalan tek şey, “Bu gelinliğin üzerine nasıl bir saç yapılmalı?” sorusudur.

Bu konu; üzerinde uzun uzadıya düşünülmesi gereken bir konudur. İşinizi kolaylaştırmak ve düğün stresinizi biraz olsun hafifletmek amacı güderek, bu yıla damgasını vurmuş gelin başı modellerine sizin için bir göz attık.

hürrem tacı

Bu sene bindallılarda da sıkça rastlayacağınız gibi, gelinlik ve gelin başı modellerinde de Osmanlı esintilerini göreceksiniz. Üstelik bu sene Hürrem Sultan taçları da oldukça revaçta. Özellikle üzerine işlenmiş olan safir, yakut ve zümrüt işlemeleri bu tür taçlara oldukça hoş bir hava katıyor. Taşlar imitasyon tabi ki. Yine de gerçeklerinden ayırt edilemeyen birçok model var.

hürrem sultan tacı

Dağınık Topuz Düşünüyorsanız:

Gelinlik modelinize göre yapılacak olan topuz modeliniz eğer dağınık topuz ise, Hürrem taçları çok ideal, saçınız ile bütünleşiyor. Hem doğal, bir o kadar da ayrıcalıklı bir model oluşturuyor.

prenes tacı gelin

Klasik Topuz Düşünüyorsanız:

Eğer klasiklerden vazgeçemiyor iseniz ve düz ya da prenses topuzu tercih ettiyseniz, prenses tacı modellerini de tercih edebilirsiniz. Duvak ile de desteklenen saç oldukça göz alıcı ve özel hissettirecektir.

osmanlı taç

Sade Hürrem Taç ile Rahat Bir Model

Hürrem taçları Osmanlı figürlerinin çok belirgin olduğu, gerçekten seçkin duran güzel modeller. Bu yönde sade bir taç denemek isterseniz yine abartıdan uzak, sade bir saç modeliyle desteklemenizi öneririz. Düğün de kır düğünüyse sadelik dolu pamuk gibi bir gece olur :)

Alakalı: Uzun Saçlar için Etkileyici Saç Modelleri


ETİKETLER