• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

  • 1

Uzun saçlar pek çok bayanın en büyük hayali. Uzun saçlara sahip olmak güzel olduğu gibi bir o kadar da emek gerektirmektedir. Uzun saçların bakımı oldukça zordur. Bazı kişiler ne kadar uzun saçlara sahip olmak istese de saçları uzamamakta ya da yıpranarak dökülmektedir. Uzun ve güçlü saçlara sahip olmak için saçların doğal yöntemler ile beslenmesi ve saçlara doğal bakım uygulanması büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı saçların yıpranmış saçlara göre çok daha hızlı bir şekilde uzadığı pek çok kişi tarafından bilinen bir gerçektir. Hızlı saç uzatmak için ve saçlarınıza ihtiyacı olan bakımı uygulamak için yazımıza bir göz atmanızda fayda var.

Bakım Yağları İle Saçlarınızı Besleyin

Saçınıza ihtiyacı olan bakımı uygulamak için kullanacağınız doğal bakım yağları saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olurken aynı zamanda saçlarınızın beslenmesine ve daha güçlü olmasına yardımcı olmaktadır. Parlak, güçlü ve uzun saçlara sahip olmak artık hayal değil. Hızlı ve güçlü saçlara sahip olabilmek için saçınıza uygulayacağınız doğal bakım yağları arasında başta zeytinyağı olmak üzere badem yağı, lavanta yağı, argan yağı, nane yağı, Hindistan cevizi yağı, susam yağı, biberiye yağı ve hint yağı yer almaktadır. Farklı vitaminlere sahip olan bu yağlar saç bakımızı sağlarken aynı zamanda güçlü saç köklerinin oluşumuna katkı sağlar ve kepek oluşumunun da önüne geçer.

Saçlarınızı Isıdan Uzak Tutun

Saçların kırılmasına ve yıpranmasına neden olan saç şekillendiriciler her ne kadar güzel bir görünüm sunsa da aslında saçların en büyük düşmanıdır. Yüksek ısı veren şekillendiriciler saçların yanarak zamanla dökülmesine sebebiyet vermektedir. Saçlarınıza şekil vermek için doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Isıdan uzak tuttuğunuz saçlar kısa süre içerisinde kendini toparlayarak daha güçlü ve daha canlı bir görünüme kavuşacaktır. Bunun yanı sıra saçları sıcak su ile yıkamak da saçların yıpranmasına yol açabilmektedir. Saçlarınızı ılık su ile ve saç diplerine masaj yaparak yıkamanız sağlıklı saçlar için oldukça önemlidir. Yıkama esnasında krem kullanmanın da saçların kolay açılmasına katkı sağladığını unutmamakta fayda var.