• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hızlı Saç Uzatma Yolları

  • 1

Saçlarımıza kolay şekil verebilmek, güzel görünmesini sağlamak için çoğu zaman saçları uzatmayı tercih ederiz. Bir de saçı uzun sevenler vardır. İşte, tam size göre bir yazı ile karşı karşıyasınız. Saçları hızlı uzatmak için ne yapmalı? Saçları hızlı uzatma formülü nedir?

Saçlarımız cansız ve bakımsız olduğunda hem hoş görünmez hem de uzaması zorlaşır. Fakat saç uzatmanın yolları mevcut. Peki, bunlar neler? Saçı uzatmak için ne yapmamız gerekiyor? Gelin birlikte saç uzatmak için yapmamız gerekenlere yazımızdan bakalım.

Çinko ve Demir Alımını Artırın

Çinko ve demir eksik olduğunda saçların uzaması güç duruma düşer. Demir ve çinko almak için ise beslenme alışkanlığınıza yeşil sebze çeşitleri, yağsız et ve antioksidan tüketimi yapmalısınız.

Saçınızı Sık Tarayın!

Saçı sık taramak hızlı uzamasına yardımcı olur. Gün içinde en az 3 defa saçlarınızı taramalısınız. Saç köklerinden başlayarak uza doğru saçları taramak hem sizin kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur hem de hızlı saç uzamasında etkilidir.

Saçınızı Temiz Tutun

Saç temizliği kişide en çok dikkat çeken konulardan bir tanesidir. Saçın bakımlı, parlak ve canlı görünmesi ile birlikte saçın hızlı uzamasını sağlar.

Saçınızı Isıya Maruz Bırakmayın

Fön, saç düzleştirici, maşa gibi aletler saçın kırılmasına neden olur. Bu nedenle sağlıklı uzama söz konusu olmaz. Saçınızı ısıya maruz bırakmamalısınız. Böylece saçın uzamasına da yardımcı olmuş olacaksınız.

Saçınızı Besleyin

Saç sağlığına iyi gelen besinleri tüketmek, hızlı saç uzamasına ve saç için gerekli vitaminler alınmasına yardımcı olur. İçeriğinde B12, B7 ve biotin bulunan yiyecekleri tüketmelisiniz. Saç için faydalı olan besinler şunlardır; fındık, istiridye, somon, mercimek, avokado, yumurtanın sarısı, ceviz ve baklagil.

Saç Bakım Ürününü Sınırlı Tutun

Saçınıza çok fazla bakım ürünü kullanmayın. Çeşitli kullanımlar bir birine yan etkisi olabilir. Bunun yerine saçınıza hangisi iyi geliyorsa ona devam edin. Saçınıza şekil vermek için kullandığınız saç spreyi ve kremlerin içerisinde kimyasal olduğunu unutmayın.

Evde hazırlayabileceğiniz saç bakım ürünleri ve doğal ürünler tercih etmeye dikkat edin.