• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hızlı Kilo Alıp Vermenin Zararları

  • 1

Hızlı kilo alma ve kaybetmenin vücutta yarattığı deforme ve sağlık sorunları, birçok uzman tarafından dile getirilmekte ve çeşitli öneriler sunulmaktadır. Bu yazımızda, hızlı kilo alıp vermenin zararları üzerinde duracak ve sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Aşırı kilo kayıpları ve alımlarının ciddi sağlık sorunlarına yol açmasının yanı sıra ölümcül sonuçları olabileceğini de aklınızdan çıkarmamalısınız.

Kalp Hızı Ve Saç Dökülmesi

Hızlı kilo vermenin kalp ritmini etkilediği, kabızlık, akut gut, düşük kan şekeri, dehidrasyon, zayıflık ve saç dökülmesi gibi sorunlara yol açtığı bilinmektedir. Bu sebeple, dikkatli olmalı ve sağlıksız diyetlerden uzak durmalısınız.

Bilinçsiz Hareket Etmemelisiniz

Her insanın hızlı ve acele bir şekilde kilo verme eğiliminde olmasının normal karşılandığını bilsek de, bunun ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirmesi kaçınılmaz olacaktır. Hızlı kilo vermek adına hatalı ve zararlı diyet uygulamalarından kaçınmalısınız. Doktorunuz kontrolünde kilolarınızı vermek adına spor ve egzersizleri de aksatmamalısınız.

Vücut Kütlesini Korumalısınız

Aşırı kiloların büyük oranda ağırlık yapması ve yağsız vücut kitlesine direkt olarak etkisi olması sebebiyle, vücut kütlesindeki deformelerden kaçınmalısınız. Sıkı ve doğal diyet uygulamalarına yönelmeli ve sağlık personellerinden yardım almalısınız. Düşük kaloriye sahip besin tüketimi, vücut kütlenizi dengede tutacak ve sağlıklı bir diyet söz konusu olacaktır. Hızlı kilo alma sorunlarının da verme ile doğru orantıda sorun ve problemler doğurduğunu da eklemeliyiz.

Kilo Dengesini Bulmalısınız

Kilo vermelerde yaşanan en büyük sorunlardan birisi de, kilo ritmini dengede ve doğru oranda tutmaktadır. Düşük kaloriye sahip diyet programlarından size en uygun olanını seçmeli ve doktorunuzun önerilerine kulak kabartmalısınız. Bu süreçte sabırlı olmalı ve hem estetik, hem de sağlıklı bir vücuda sahip olmalısınız.

Sağlıksız Beslenmeye Dikkat Etmelisiniz

Mineral, vitamin, yağ ve proteinlerin yiyeceklerden vücudumuza girdiği bilinmektedir. Peki, tüm bu besin zincirini dengede tutmak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için ne yapmalısınız? Hızlı ve alternatif önerilere dayanan yıpratıcı diyetlerden kaçınmalısınız. Kilo alma ve vermeye dayalı en doğru önerinin, sağlıklı beslenme, spor ve egzersizlerle mümkün olduğunun altını çizmemiz gerekiyor.