• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hissettiğin Gerçek Aşk mı? Gerçek Aşkı Nasıl Anlarsın?

aşk
  • 1

Aşk, her an karşılaşabileceğimiz, sürekli yaşadığımız bir duygu değil. Aşkı bulduğunuz zaman, bunun sadece bir hoşlanma mı, karşımızdaki kişiye duyduğumuz sevgi mi, geçici bir aşk mı yoksa true love dedikleri gerçek aşk mı anlamamızın bir çok yolu var. Hem fiziksel hem de psikolojik açıdan büyük değişiklikler yaşanır. Yani, her hoşlanma duygusu gerçek aşk değildir. Gerçek aşk ne bir anlık hoşlanmadır, ne de üç gün sonra geçen bir heves. Peki gerçek aşkı bulduğunu nasıl anlarsın?

Kendinmiş Gibi Hissedersin

Gerçek aşkı bulduğunuzda, aşık olduğunuz kişinin yanında adeta kendi benliğinizi bulursunuz. Hiç olmadığınız kadar iyi hissedersiniz. Onunla göz göze geldiğinizde, zaman anlamını yitirir. İyi olmadığınızı söylemenize gerek yoktur, o zaten size baktığı an anlar ve siz de bunu hissedersiniz. Onsuz bir hayatı düşünmeniz imkansız hale gelir. Baktığınız her yerde, her an onu görürsünüz.

Sürekli içinde onun olduğu hayallere dalarsın. Sabah seni uğurlayanın da akşam kapıyı açanın da o olmasını istersin. Ya da bir gülüşünde için adeta titrer. Başını onun omzuna yasladığında ya da elini tuttuğunda hiçbir şey imkan dışı gelmez. Senin hangi tarafında duruyorsa adeta tüm benliğinin o yöne çekildiğini hissedersin.

kalp

Huzur Bulmak ve Eğlenmek Onu Tanıdıktan Sonra Anlam Değiştirir

Aşık olduğunuz kişi yanınızdaysa ya da sizinle aynı ortamdaysa, hangi ortamda olduğunuzun, hangi mekanda bulunduğunuzun hiçbir önemi yoktur. Onunla tartışsanız da, son derece kızgın olsanız da bir sarılması her şeyi unutmanıza yetecektir. Sizin elinize dokunması bile adeta uçmanıza neden olacaktır.

Onunla birlikteyken hiç bulunmak istemediğin bir ortamda olsan da, saçma sapan şarkılar çalsa da önemli değildir. Bir bakış atıp gülmesi size yeter. Onunla konuşmak, yan yana olabilmek, bir masada karşılıklı oturabilmek dünyanın en güzel şeyidir.

Gururunu Bir Kenara Bırakırsın

Senin için olmazsa olmaz dediğin gururunun bile anlamı kalmaz onun yanında. Üzüleceğini bilsen de, ağlayacağını bilsen de yine vazgeçemezsin. Belki bunu söylemeye cesaretin olmaz ama asla vazgeçmezsin. Gururmuş, egoymuş ya da adı her neyse umurunda bile olmaz. Çevrenden alacağın tepkiden de çekinmezsin. Varsın arkadaşların ne düşünürse düşünsün, onlar senin sevgini bilemezler ki…

Senden Bir Parça Olacak

Herhangi bir halk otobüsüne binip hiç tanımadığın bir yerde inip kaybolmak, onunlayken çok mantıklı ve keyifli gelecek :) Her şeyi onunla yapmak isteyeceksin. Bir şeyi severek yerken ona da götürmek isteyecek; susamış mıdır, yorulmuş mudur diye endişeleneceksin. Kısa süre sonra bakacaksın ki, sen aslında artık “O” için değil “Biz” için sevinip üzülmeye başlamışsın.

Gerçek Aşk

Ne zaman, nerde, nasıl karşılaşacaksın bunu bilemiyorum ama bir gün mutlaka hayatının aşkıyla karşılaşacaksın. Belki o kişi hayatına çoktan girmiştir! Bazen aşklar, siz o kişiyi fark ettikten sonra usulca başlar, kısa sürede kendinizi sırılsıklam aşık bulursunuz. Belki de şu an çok uzaklardadır henüz yolunuz kesişmemiştir bir yerlerde, bunu bilemem ama elbet karşılaşacaksın!

Biraz erken, biraz geç fark etmez, onunla olan her şeyden zevk aldığında zaten birlikte geçen her saatte bir ömür bulacaksın…

O ana kadar saçma gelen, belki de hiç inanmadığın aşkı tadınca söylenen her şeyin az olduğunu anlayacaksın. Belki kavuşacaksın belki hiç kavuşamayacaksın ama aşkı sadece o kişi de yaşayacaksın. Umarız gerçek aşkı yaşayan herkes bir şekilde, bir yerde buluşur ve son nefeslerine kadar hiç ayrılmazlar.

Sevgiyle kalın!


ETİKETLER