• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hint Yağı İle Saç Bakımı

Hint Yağı İle Saç Bakımı
  • 1

Hint Yağı İle Saç BakımıHİNT YAĞI İLE SAÇ BAKIMI
Hint yağı antibakteriyel ve antienflamatuar barındırması sayesinde kullanımı giderek artmakta olan yağlar arasındadır.Saç bakımında hint yağı kullanımının birçok faydası bulunmaktadır.Saçları uzatma, saç tellerini kalınlaştırarak daha hacimli görünüm kazandırma,bakımsız ve incelen saçlara daha parlak bir görünüm kazandırma gibi pek çok faydası vardır.Hint yağının bu faydalarından hem saçlarda hem de kaşlarda yararlanmak da mümkün.
Hint yağının saçlara faydaları ve uygulama şekilleri;
Saç kıranı tedavisinde;
Salisilik asit saç kıran tedavisi için gereklidir. Hint yağı ile yapılan bakım sonucunda saç kıran rahatsızlıkları önlenmektedir. Kullanımı: Hint yağından 2 çay kaşığı Hindistan cevizi yağından 4 çay kaşığı çay tabağına koyup karıştırın ve sorunlu bölgeye yedirerek uygulayın. Pamuklu bezle yağ sürdüğünüz bölgeyi kapatın ve rahatsız olmayacaksanız sabaha kadar bekletin. Haftada 1 kere bu bakımı saç kıran oluşan alana uygulayabilirsiniz.
Saçlara canlılık ve parlaklık vermede;
Tatlı badem yağı ve Hindistan cevizi yağı ile harmanlayarak Hint yağını saçlarınıza kullanabilirsiniz. Her banyo öncesinde saç diplerinize friksiyon şeklinde uygulayarak bekletin. Kan dolaşımının artmasında etkili olan Hint yağı saçların hızlı uzamasını ve canlanarak dolgun görünmesinde etkilidir. Kullanımı: Hint yağından en iyi şekilde faydalanmak için geceden saçlarınıza uygulayıp sabaha kadar bekletip durulayın.
Kafa derisinde oluşan yaralarda;
Kafa derisinde oluşan her türlü hasar zamanla saçlarınızın dökülmesine neden olmaktadır. Kullanımı: Kafa derisinde sık görülen mantar ve egzamanın tedavi edilmesi için gün içinde 15 dakika kafa derisine sürüp beklemeniz yeterlidir.
Kaş ve kirpikleri beslemede;
Saç tedavisinde kullanılan Hint yağı kirpik ve kaşların beslenmesinde de etkilidir.
Kullanımı: Akşamları yatmadan kaş veya kirpiklerinize sürerek sabaha kadar bekletebilirsiniz.
Hint yağı ile saç bakımını haftada bir kez yapmanız önerilir. Haftada bir kez uygulayarak 8 haftaya ulaştığınızda yağın etkilerini görmeye başlarsınız.

Hint yağının oldukça ağır bir kokusu vardır. Hint yağının içerisine birkaç damla karanfil yağı veya üzüm çekirdeği yağı ekleyerek kokusunun ağırlığını alabilirsiniz.
Hint yağını gözle temasından sakınınız ve teması halinde bol su ile yıkayınız.Aşırı miktarda dengesiz kullanımı zararlıdır.


ETİKETLER