• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

HIIT (İnterval) Antrenmanı Nedir? Nasıl Yapılır?

  • 1

Spor ile sağlıklı ve formda bir hayata adım atmak için daha ne bekliyorsunuz? Günümüzde son zamanlarda pek çok kişi tarafından yapılmakta olan HITT İnterval antrenmanı daha fazla yağ yakmaya yardımcı olan bir antrenmandır. HITT İnterval antrenmanı yapılırken yüksek tempo ve düşük tempo şeklinde olmak üzere tüm egzersizler sırası ile yapılmaktadır. Bu antrenmanda genel olarak koşu egzersizlerine ağırlık verilmektedir.

HITT İnterval antrenmanı için özel bir spor aletine gereksinim yoktur. Evde kolay bir şekilde kendiniz de uygulayabileceğiniz bu antrenman ile kısa sürede istediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. HITT İnterval antrenmanının en güzel yanı da dilediğiniz yerde yapabilmeniz.

HITT İnterval Antrenmanının Faydaları Nedir?

HITT İnterval antrenmanı yağ yakmak ve daha zinde bir vücudun yanı sıra daha pek çok fayda sağlamaktadır. HITT İnterval antrenman ile normal egzersizlere oranla yağlar çok daha kısa bir süre içerisinde ortadan kalkmakta ve daha fazla kalori yakılmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca bunun yanı sıra metabolizma hızlandırma konusunda da büyük fayda sağlamaktadır.

HITT İnterval antrenmanı çeşitli egzersizlerin karışımından meydana gelmektedir. Sırası ile hızlı ve yavaş egzersizler uygulanmakta olduğundan dolayı vücudun daha hızlı bir şekilde yağ yakması sağlanır. Deri altı ve karın altı tüm yağların kolay bir şekilde yok olmasını istiyorsanız HITT İnterval antrenmanı tam size göre.

HITT İnterval Antrenmanı Güvenli Bir Spor Mu?

HITT İnterval antrenmanı yoğun tempolu bir çalışma süreci içermekte olduğundan dolayı bir uzmandan yardım alınarak uygulanması fayda sağlayacaktır. Bazen yoğun tempolu çalışmalarda kas iskelet sisteminde sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var. HITT İnterval antrenmanlarına başlamadan önce nasıl bir program ile egzersiz yaptığınızı gözden geçirmenizde ve buna uygun olarak HITT İnterval antrenman çalışmaları planlamanızda sağlığınız açısından büyük avantaj olacaktır.

HITT İnterval antrenmanına ilk başlarken ısınma hareketleri ile başlamak önemlidir. HITT İnterval antrenmanında dinlenme süresi normale oranla biraz daha uzun tutulabilmektedir. HITT İnterval antrenmanı haftada 1 ya da 2 kez kişinin kendi programladığı şekilde yapılmalıdır.

 


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.