• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Her Saç Tipine Özel Saç Maskesi

  • 1

Bal ve limon ve daha bunun gibi birçok karışımı kullanarak saç bakımı yapmayı geride bırakıyoruz. Farklı saç tipi sorunlarını gidermek için sizce tek bir maske yeterli olur mu? Eğer, hayır cevabını veriyorsanız kesinlikle yazımızı okuyarak sizde saç sorunlarına çözüm bulacaksınız.

Saç için birden fazla maske çeşidi bulunmaktadır. Tabi son çare olarak biz bayanların hepsini kullanıyoruz ki sorunlarımıza çözüm bulalım. Kimyasal içerikli saç maskelerini bırakıyor ve size ev yapımı saç bakım ürünleri ile tanıştırmak istiyorum.

İlk olarak sizde saçınızın hangi tip olduğunu tespit etmelisiniz. Böylece daha uygun bir bakım yapacak saç sorunlarını ortadan kaldıracaksınız.

Yağlı Saçlara Maske

Saçlarınızı günlük yıkadığınız halde akşama tekrar kirleniyor mu? Yağlı saç tipine mi sahipsiniz? Öncelikle yağlı saç tipine sahip olan kişiler kesinlikle saç kremlerinden uzak durması gerekiyor.

Portakal kabuğu

Limon suyu

Zeytin yağı

İle muhteşem bir karışım hazırlamaya var mısınız? Portakal kabuğunu 1 bardak su ile haşlayın. İçerisine diğer malzemeleri karıştırın. Karışımı soğutun ve saçınıza uygulayın. 1-2 saat kadar saçınızda kalacak karışım size iyi geleceğine emin olabilirsiniz.

Kepekli Saçlara Maske

Kepek sorunu hem kadınlarda hem de erkeklerde karşılaşılan problemlerden biridir. Bu karşımı her iki tarafta kullanarak saç sorunlarına çözüm sağlayabilir. Gerekli malzeme sızma zeytinyağı oluyor. Sadece zeytinyağı ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Zeytinyağını bir tava yardımı ile ılık vaziyete getirin. Saçınıza sürün ve bir müddet bone içinde bekletin. Saç sorunlarınıza iyi gelecektir.

Kuru Saç Tipine Uygun Maske

Kuru saçlar için maske hazırlamak diğerlerine göre daha kolay. Burada yağlı saçların aksine yağı hayatınızda bol bir şekilde kullanmanız gerekir. Zeytinyağı ile hazırlayabileceğiniz maskeler olabilir. Ya da günlük hayatınızda kullandığını cilt nemlendirici kremlerinizi dahi saçınıza uygulayabilirsiniz. Saç kremleri kullanabilirsiniz.

Yavaş Uzayan Saçlara Maske

Saçım yavaş uzuyor diyorsanız sizin için de maske hazırlamak kolay olacak. Burada kullanacağımız ürün susam yağı olacak. Susam yağı ile saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardım edin. Daha sağlıklı ve parlak saçlara sahip olacaksınız.