• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hatalı Yapılan Makyaj Yaşlı Gösterir

  • 1

Kadınların bilmesi gereken en önemli estetik konulardan birisi de, hatalı yapılan makyaj yaşlı gösterir. Abartılı ve hatalı yapılan makyajların, hem yaşlı gösterdiğini, hem de direkt olarak dikkat çektiğinin altını çizmeliyiz. Bu yazımızda, makyaj önerilerimizi titizlikle incelemeli ve eşsiz bir görünüme kavuşmalısınız. Öncelikle, eyeliner ya da maskara bağımlılıklarınızı kontrol etmelisiniz. Göz makyajlarının estetim konusunda öncelik olduğunu ve yüz bölgesinde en fazla dikkat çeken konumda yer aldığını bilmelisiniz. Görünüşünüzü şekillendirecek farklı unsurların da bulunduğunu bilmeli ve yanlış makyajlardan uzak durmalısınız.

Hatalı Makyajın Zararları

Yapılacak her hatalı makyajın, hem çevrenizle, hem de ruh sağlınızla direkt olarak etkileşimi olacaktır. Göz makyajlarının, hatalı yapılan makyajlar arasında en fazla dikkat çeken unsur olması, yüzünüzde yapacağınız her değişimin önemini de aynı oranda arttıracaktır. Peki, yanlış ve eksik makyajlarda neler göze çarpmaktadır?

Maskara Sürmeme

Göz makyajını tamamlayan ancak maskara kullanmayan kadınların, görünüm olarak yaşlı bir etki yaratması kaçınılmaz olacaktır. Gözlerinizin küçüleceğini akıldan çıkarmamalı ve maskara kullanmaya özen göstermelisiniz. Göz makyajında maskara kullanmanızla birlikte, hem gözleriniz daha büyük görünecektir, hem de çevrenizde parıltı etkisi yaratacaktır.

Göz Çevresi Makyajı

Yüzünüzün odak noktası haline gelmesini ve tüm dikkatleri üzerine çekmesini istiyorsanız, göz çevresi makyajı oldukça önemli bir unsur olacaktır. Göz nemlendiricisi kullanmaktan kaçınmamalısınız. Çatık kaşların ve yorgunluk belirtilerinin göz çevresinde oluşturacağı kırışıklığın önüne geçmelisiniz. Göz astarları, göz kremler ve serumlar yardımı ile göz çevrenizi nemlendirebilir ve yaşanabilecek sorunların önüne geçmelisiniz. Makyaj yapmanın temel anahtarı sizin elinizdedir. Titiz olmalı ve göz çevrenizi dengeli bir makyajla nemlendirmelisiniz.

Göz Farı Ve Kalem Kullanımı

Göz farlarının her kadının değişmezleri arasında olmasının temel sebebi, güzel bir görünüm sağlamasıdır. Ancak, toz göz farlarının göz çevresinde çeşitli tahribat ve kırışıklık meydana getirdiği de bilinmektedir. Bu sebeple, krem göz farlarını deneyebilir ve göz kapaklarınız da dahil olmak üzere estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Cildinizin yaşlı ve sarkık bir görünüme sahip olmaması için göz kalemi kullanımına dikkat etmelisiniz. Eyeliner kalemlerini kullanabilir ve keskin bir görünüme kavuşabilirsiniz. Makyaj önerileri hakkında bilgi edinebilir ve size en uygun olacak modeli seçebilirsiniz.