• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hangi Supplement Ne İşe Yarar?

  • 1

Sporla yakından ilgilenen kişiler özellikle vücut geliştirme konusunda spora yeni başlamış olsun da ya da yıllarca sporla ilgileniyor olsun fark etmeksizin Supplement kullanmaktadır. Supplement sporcular için özel olan bir gıda takviyesidir. Supplement pek çok kişi tarafından bilinçsiz bir şekilde kullanılmaktadır. Supplement etkisinden faydalanabilmek için tüketimin bilinçli ve doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Supplement genel olarak kas yapmak, vücut geliştirmek, performans artışı sağlamak, enerjik olmak ve daha zinde kalmak için kullanılmaktadır.

Supplement tüm dünya tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır ve yasal olarak da kullanıma uygundur.

Supplementlerin Antrenman Öncesi Kullanımı

Supplementler performans arttırıcı güce sahip olduklarından dolayı genel olarak antrenman öncesinde kullanılmaktadır. Supplementlerin antrenman öncesi kullanılmasındaki amaç daha az yorularak daha yüksek performans sağlamaktır.

Supplement kullanımı tıbbi açıdan bir fayda sağlamamaktadır. Odaklanmayı kuvvetlendirdiği gibi aynı zamanda kan dolaşımını arttırmaya da katkı sağlamaktadır.

Supplement Çeşitleri Nelerdir?

Supplementler doğal gıda kaynaklarının özlerini içermektedir ve kesinlikle hormon içermemektedir. Bu sebepten dolayı gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Supplementler ihtiyaçlara bağlı olarak farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Protein tozları, amino asitler, yağ yakmaya yardımcı ürünler, kilo almaya yardımcı ürünler, mineral katkıları, vitamin katkıları ve performans arttırmaya yardımcı ürünler olmak üzere farklı gruplara ayrılmaktadır. Ek bir besin takviyesi olarak bilinmekte olan Supplement çeşitleri uygun doz ve ayarda kullanıldığı sürece herhangi bir yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır. Ancak aşırı ve dozundan yüksek miktarda tüketimi bazı yan etkilere sebebiyet verebilmektedir.

Supplementler kesinlikle ilaçlar ile karıştırılmamalıdır. Supplement bir ilaç türü değildir ve kesinlikle doping içermez.

Protein Tozları Nedir?

İnsan vücudunun daha sağlıklı bir şekilde gelişim sağlayabilmesi için proteine ihtiyacı vardır. Protein tozları genel olarak spor ve vücut geliştirme ile ilgilenen kişilerin almış olduğu ek gıda takviyeleridir. Vücut geliştirme için sadece spor ve egzersiz yapmak yeterli değildir. Bunun yanında beslenme düzenine ve protein alımına da dikkat etmek gerekir. Normal gıdadan alınan proteinler bazen yetersiz olabilmekte ve protein tozları ile takviye yapılabilmektedir.

 


ETİKETLER