• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Tüyolar

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Tüyolar
  • 1

 Hamile Kalmayı Kolaylaştıran TüyolarHAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRAN TÜYOLAR

Günümüzün en büyük problemlerinden birisi hamile kalmakta zorlanmak ya da infertil yani kısır olmak. Hamile kalmayı zorlaştıran birçok problemler var ama bunlardan en önemlisi başarısız bir cinsel hayattır.

Şimdi sizlere hamile kalmayı kolaylaştıran seks tüyolarından bahsedeceğiz…

Yumurtlama Dönemine Değil Önceki Günlere Odaklanın

Hamile kalmaya çalışan çiftlerin yaptıkları en büyük hatalardan birisi yumurtlama günlerine fazla önem vermektir.

Yumurtlama günleriniz tabii ki önemlidir ama yumurtlama dönemi öncesindeki günlerde eşinizle aranızdaki cinsel enerjiyi artırmanız da önemlidir.

O kadar çok çift kendilerini günlük iş yoğunluğuna kaptırıyor ki cinsel hayatlarına yumurtlama günlerine kadar önem vermiyorlar. Bu durum çiftlerin sağlıklı, verimli cinsel ilişki yaşamasını önlemektedir. Mümkün olduğu sürece cinsel hayatımıza gereken önemi vermemiz lazım hem başarılı bir cinsel hayat hem de mutlu bir evlilik için…

Önceliğiniz Eşinizi Baştan Çıkarmak Olmalı

Hamile kalmaya çalışan çiftlerin yanlış düşündükleri başka bir konuda sevişmeyi arka planda tutmaktır.

Önceliğinizi seks yaparken birbirinizi baştan çıkarmak yaparsanız hamile kalma şansınız yükselen cinsel enerjiniz sayesinde doğal yollarla artar.

Sarılma, El Ele Tutuşma ve Okşama

Eşinizle bağ kurma çocuk yapmak için önemlidir.

Kadın olarak eşimizin hamilelik sürecimizde ve çocuğu büyütürken yanımızda olacağını ve bizi her yönden destekleyeceğini bilmemiz çok önemlidir.

Eşinizle el ele tutuşarak, birbirinizin saçını okşayarak, göz kontağı kurarak ve sarılarak bu güven duygusunu oluşturabilirsiniz.

Eşinizle ilk günlerde hissettiğiniz gibi arkasında sevgi olan her türlü fiziksel temas eşinizle bağ kurmanızı sağlar ve hamile kalmanıza ortam hazırlar.

Cinselliği Hamile Kalmak İçin Yaşamayın

Hamilelik odaklı cinsel birliktelik zamanla yapılması gereken bir iş olarak görülür ve keyif verici bir deneyim olmaktan çıkabilir.

Partnerinizle olan seks hayatınızın mekanik ve ruhsuz olmaması için sizi ve eşinizi tahrik eden şeylere odaklanmanız gerekiyor.

Seks sırasında ne kadar tahrik olursanız, hamile kalma şansınız o kadar artacaktır.

Cinsel İlişki Öncesi Karnınızın Aç Olmasını Sağlayın

Çiftler gece geç saatlerde yemek yediklerinden dolayı şişkinlik hissi seks yapma isteğini azaltıyor.

Sindirimde hormonlar aktif olarak rol alır. Yemekleri sindirirken hormonlarımız bütün enerjiyi midemize ve bağırsaklarımıza yönlendirir.

Yemek yemeden önce seks yaparsanız, bütün cinsel enerjinizi eşinize yoğunlaştırabilirsiniz. Sindirmeden kaynaklı olan yorgunluk olmadığı için seks hayatınız gelişir ve sonrasında iştahınız artar.

Adet Döneminizde Eşinizle Aranıza Fiziksel Mesafe Koymayın

Hamile kalmaya çalışan kadınlar adet dönemlerinde biraz hayal kırıklığına uğrayabilir. Ama bu dönemlerde eşinize odaklanmanız  bir sonraki yumurtlama döneminizde cinsel enerjinizin artmasını sağlar.

Çocuk yapmak birbirinizle zaman geçirmekten ve seks yapmaktan keyif alınca kolaylaşır. Eşinizle seks yapmayı sadece hamile kalmak için bir iş olarak görmeyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ETİKETLER