• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hafta Sonu Gezisi İçin Gidilmesi Gereken Yerler

  • 1

Havaların son soğuklarını yaşarken, kış tatili yapmanın son anlarını yaşıyoruz. Kışın muhteşem kar tatili yapılır. Durum böyle olunca sizler için kışın nasıl bir tatil yapabiliriz diye araştırdık. Hafta sonu tatil için gidilmesi gereken yerler tespit ettik. İşte mutlaka hafta sonu tatilinde ziyaret etmeniz gerekenler.

Tüm bir hafta yoruluyor, stres yaşıyor ve hafta sonu geldiğinde kendimizi hem gezebileceğimiz hem de ruhumuzu dinlendirecek bir yerler arıyoruz. Kış aylarında tatil için sınırlı yerleri gezme şansımız olur. Ama sizleri muhteşem yerlerle tanıştıracağım. İşte hafta sonu ailecek veya arkadaşlarınızla eğlenmek için gidebileceğiniz mekanlar.

Armutlu Köyü

Yalova ili sınırlarına kalan armutlu köyü yılın her mevsimi hafta sonu tatili için tercih edilebilecek sessiz, sakin alanlardan bir tanesidir. Ağırlıklı olarak kaplıcaları bulunan armutlu köyünde her mevsimin farklı bir tadı var. Ailecek gidebileceğiniz restoran, kafeteryalar ve park alanları mevcut. Konaklamak isteyenler için pansiyon ve otel mevcuttur. Güzel bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız armutlu köyünü tercih edebilirsiniz.

Silivri

İstanbul’a sadece 63 kilometre uzaklıkta olan Silivri, hafta sonu tatili için gidilmesi gereken yerler arasındadır. Aileniz ve sevdiklerinizle güzel bir gün geçirmek isterseniz Silivri’yi tercih edebilirsiniz. Birden fazla balık restoranı ve park alanları bulunan Silivri’de kamp yapmak güzel olacak. Eğer Silivri’de konaklama isterseniz kamp olarak yapabilir ya da karavan kiralayabilirsiniz.

Polenezköy

İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan Polenezköy, kışın tatil yapmak isteyen herkes için güzel bir mekan. Buranın en meşhur yeri Kulindağ evi olup, konaklamaya müsait bir alan. Aynı zamanda dağ evlerinde de konaklama şansına sahipsiniz.

Şile

Yine İstanbul’dan çok az uzaklaşıyoruz. 1 veya 1 buçuk saatte ulaşabileceğiniz şilede hafta sonu tatil yapılabilecek mekanlar arasında. Şile adını duyurmuş, sakin ve temiz havası ile meşhurdur. Güzel bir kış manzarasında lezzetli yemeklerin tadını çıkarabileceğiniz restoranlar var. Konaklamak isteyenler için otel ve pansiyonda kalma imkanını sunuyor. Ailecek zaman geçirebileceğiniz çay bahçeleri, fotoğraf çekilmek için güzel manzaralara sahiptir. Şile’de hafta sonu tatili için elverişli mekanlar arasında.