• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Güzel Gözler için Eyeliner İpuçları

eyeliner
  • 1

Günlük makyaj rutininizde iş eyeliner uygulamaya geldiğinde işler değişiyor. Sürekli benzer modeller, uygulama ya da sonrasında oluşan problemler sizi bunaltıyor olabilir. Bu yazıda okuyacağınız eyeliner ipuçları mutlaka işinize yarayacak!

Eyeliner Daha Etkili ve Daha Kalıcı Olsun İstiyorsanız

Eyeliner’ı gözlerinize çektikten sonra basit bir hamle ile eyelener’ı kalıcı ve daha etkili bir hale getirebilirsiniz.

Gözlerinize far yardımıyla gölgelendirme yapın. Hem alt hem üst hafifçe uygulanan doğru renklerde bir far gözlerinizin etkisini güçlendirir ve eyeliner’ı destekler.

Likit Eyeliner’ı Profesyonelce Kullanmak

Liquid (Likit) Eyeliner eliniz yeterince hassas değilse biraz problem çıkarabilir. Bazen aklınızdaki figüre ulaşamazsınız bazen sonuç daha da kötü olabilir. Ancak likit eyeliner’ın da göz güzelliğine katkısı tartışılmaz.

O halde likit eyeliner uygulamadan önce gözlerinizi kalem ile çizin. Vermek istediğiniz dalgayı kalemle çizdikten sonra, bu çizginin üzerinden likit eyeliner ile geçin. Böylece hata yapma riskini minimuma indireceksiniz.

Göz Farı Ten Renginizden Etkilenmesin

Kullandığınız göz farı ten renginiz nedeniyle beklediğinizden farklı bir ton alabilir. Ten renginizin farı etkilememesi, far renginin tam olarak ortaya çıkabilmesi için,

Farı uygulamadan önce en alta beyaz renkli bir göz kalemi uygulayın. Beyaz eyeliner göz farınız için bir temel görevi görecek ve farınız rengini en iyi şekilde yansıtacak.

monolid

Monolid (Kavissiz Düz Göz Kapakları) Profesyonel Eyeliner

Gözlerinizi açtığınızda kullandığınız eyeliner kayboluyorsa ve monolid denilen gruba dahilseniz sizin için eyelinerı daha görünür hale getirmek çok basit!

Kavisli ve normalden 2 kat daha kalın eyeliner sürün. Kirpik çizginizin üzerine belli bir kavisle sürülmüş kalın eyeliner, gözlerinizi açtığınızda normal bir görünüşe sahip olacaktır.

kaş

Cosmopolitan

Daha Dik Kaşlar için Renk Hilesi

Kaşlarınızın görünüşünü basit bir hileyle çok daha etkileyici bir hale getirebilirsiniz. Bu aynı zamanda bakışlarınızı da büyük bir etkileme gücü katar.

Kaşlarınızın üstünü ve altını kalın ve beyaz bir kalem ile çizin. Daha sonra fırçanızı kullanarak bu çizgileri kaşlarınızın etrafına doğru dağıtın. İşlem tamam! Öncesi ve sonrası arasında belirgin bir fark olacak.

eyeliner

Cosmopolitan

Doğal Görünen Eyeliner

Yapma ve doğallıktan uzak bir görünüş makyajımızda en istemeyeceğimiz sonuçlardan biri. Eğer sizde doğal görünen eyeliner nasıl sürülür diyorsanız basit bir ipucu işinizi görecek.

Üst kirpiğinize eyeliner uygularken üstten değil, alttan çizin. İnanın bu küçük ipucu eyelinerı daha doğal gösteriyor. Normalden daha gizli kaldığı için çok daha doğal bir görünüm katacaktır.

Eyelinerınız Ufalanıyorsa

Bazen eyeliner ufalanıp makyajınızı rezil eder. Bundan kurtulmak için

Kullanmadan önce 10 dakika kadar buzlukta bekletin. Bu donma sürecinde kendi benliğini tekrar kazanacaktır.

Biraz Fazla Sürdüyseniz Silmenize Gerek Yok

Fazla kalın bir eyelinerı sil taa en baştan yapmaya başla, hayli uzun ve uğraştırıcı. Aynı zamanda eyelinerınız istediğiniz kadar keskin olmadıysa,

Ten renginizde bir eyeliner her zaman hazırda bulundurun. Böyle durumlarda fazlalık yerin üzerini ten renginize yakın tonda eyeliner ile çizin. Bunu yararlı ipucunu eyelinerı daha keskin hale getirmek için de kullanabilirsiniz.

Kaynak:

seventeen.com

cosmopolitan.com

totalbeauty.com


ETİKETLER