• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Güzel Bir Ciltle Güne Başlamak İçin Bunları Yapın

  • 1

Televizyon dizilerinde ve filmlerinde full makyajlı, fönlü saçlarla ipek gecelikleri içerisinde uyanan kadınlara her kadın özenmektedir. Üstelik diz izi yapmış pijamalar, düğüm olmuş saç ve cilt problemlerinin daha belirgin olduğu şekilde güne başlayan kadınlar tam bir “hayaller – gerçekler” yaşamaktadır. Fakat bunların eski zamanlarda kalması, hemen yarın sabah tıpkı o dizilerde izlediğiniz sahnenin içindeymiş gibi hissettirecek güzel bir ciltle güne uyanmak mümkün!

Yapacağınız birkaç ufak değişiklik ile makyajsız da güzel görünen, sağlıklı bir cilde sahip olmak hiç de hayal değil.

Cilt Bakımı Uygulayın

Güne başlar başlamaz cilt bakımı yapmak çok yorucu görünebilmektedir. Fakat güzel uyanmak için bunu yapmak hem de cilt sağlığınızı korumaya yardımcı olmaktadır. Bu nedenle uyanır uyanmaz yüzünüzü yıkayın, tonik ve nemlendiricilerinizi sürmeyi unutmayın.

Tabi ki, gece yatmadan önce makyajınızı temizleyin.

Uyuma Şeklinizi Değiştirin

Sabahları aynaya bakmaktan korkmanıza belki de uyuma şekliniz neden olmaktadır. Güzel uyanmak için öncelikle güzel uyumanız gerekmektedir. Bu nedenle yanlış uyuma şekilleri ile yatıyorsanız bu alışkanlıklarınızdan vazgeçin. Yüzünüzde kırışıklıkların oluşmaması için sırt üstü yatmaya ve yüzünüzün yastığa değmemesine dikkat edin. Bununla birlikte yüksek bir yastık çekerek kan dolaşımını sağlayarak gözaltı torbalarından kurtulmak için de pratik bir yöntem geliştirebilirsiniz.

İpek Yastık Kılıfı Kullanın

Saçlarınızın kırılmasını, bakımsız görülmesini, yüzünüzün kırışmasını yastık kılıfınız sağlıyor olabilir. Cilt bakımlarınız, saç bakımlarınız yetersiz kalıyor, istediğiniz sonucu alamıyorsanız bakımlı saçlar için yastık kılıfı seçimi yaparken dikkatli olun. İpek yastık kılıfı kullanmak hem saçlarınızın kırılmasını engellemekte hem de cildinizde sabah uyandığınızda yastık izlerinin olmamasına yardımcı olmaktadır.

Sabah Şişliklerinden Kurtulun

Sabah saatlerinde kötü görünmenin nedenlerinden bir tanesi de yüzünüzde oluşan şişliklerdir. Hem kötü görünen hem de kötü hissettiren yüz şişliklerinden kurtulmak için bir kap dolusu soğuk suyun içine buz küpleri atın. Hamamelis yağından da çeyrek bardak ilave edin. Doğal olmasına ve alkol içermemesine özen gösterin. Yüzünüzü 10 defa bu su karışımının içerisine batırıp çıkarın. Böylece hem kılcal damarların görünümü azalacak hem de yüzünüzdeki şişlikler kısa sürede yok olacaktır.