• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Günlük Ev Egzersizleri

Şınav Egzersizi Sıkılaştırıcı Hareketler
  • 1

Günlük Ev Egzersizleri

Günlük hayatında spora yer veremeyen bayanlarımıza kolaylık saglayıp evde yapabilecekleri 15-20dk zaman aralığında egzersiz hareketlerimizle formunuzu korumak mümkün. Spor salonlarına parasını yatırmak istemeyen evden işten zamanı olmayan bayanlarımıza oldukça faydası olacak.

 

İşte evde kolayca yapabileceğiniz egzersiz hareketleri.

 

1- Köprü Egzersizi
Göbek ve kalça bölgenizdeki fazlalıklarından rahatsız olanlar için bu hareketi öneriyoruz. Bu hareket sayesinde vücudunuzun orta bölgesini sıkılaştımış oluyorsunuz. Köprü hareketi daha çok göbek bölgesini çalıstırmakla birlikte popo ve kalçalarada etki ediyor. Hareketimizi 15-20dk tekrarla 3 set halinde yapmanızı öneriyoruz. Sırt üstü uzanın,kollarınızı iki yana uzatın ve dizlerinizi bükün.Hareketi yaparken sırtınızı sabitleyip kalçanızı kaldırın.
Bu pozisyonda 3 saniye durup karın ve kalça kaslarınızı sıkın. Hareketi 10 kez tekrarlayıp günlük sayısını arttırın.

Zayıflatan Köprü Egzersizi

Zayıflatan Köprü Egzersizi

2- Mekik Hareketi

Doğru mekik çekmek için çok sert olmayan düz bir zemine sırt üstü yatınız. Ayak tabanlarınız yere basacak şekilde 90 derecelik bi açı ile kırınız. Ellerinizi göğüs kafesinize çapraz bi şekilde yada el parmaklarınızı ensenizden birbirine bağlayın. Başımızı dizlerimize götürüp karnımızı gevşetmeden omuzları yerden kesiyoruz. Kalkarken nefes verip yatarken nefes alıyoruz. Hareketi yaparken karın kaslarımızı sıkı tutup gevşemesine izin vermiyoruz.

Mekik Çekme Hareketi

Mekik Çekme Hareketi

3- Şınav Hareketi

Basit ve uygulaması kolay bir egzersizdir.Göğüs ve kol kaslarını geliştiren şınav egzersizi omuz kaslarının gelişmesini sağlar. Öncelikle ellerimizi omuz genişliginde yere dayayarak yüzükoyun vaziyette durun.Vücudunuz düz konumda iken kollarınızı dirseklerden kırarak vücudunuzu yere yaklaştırın. Kolları dirseklerden düz konuma getirerek tekrar yukarı kaldırın. Şınav egzersizinde nefes önemli bir unsurdur.Şınavda yukarı çıkarken nefes verip aşağı inerkende nefes alınmalıdır.

Şınav Egzersizi Sıkılaştırıcı Hareketler

Şınav Egzersizi Sıkılaştırıcı Hareketler

Kolay yağ yakımı sağlayan şınav kısa sürede yağları yok edip kas yapısının gelişmesini saglar.Uzun süre şınav çekmek daha dinç ve sağlam bi vücuda kavuşmayı kişinin daha zinde ve güçlü olmasını sağlar.

 


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.