• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gün Boyu Yağ Yakmanın Yolları

Gün Boyu Yağ Yakmanın Yolları
  • 1

Gün Boyu Yağ Yakmanın YollarıGÜN BOYU YAĞ YAKMANIN YOLLARI
Güne soğuk duşla başlamak
Güne soğuk duşla başlamak hem daha gün boyu dinç durmanızı hemde yağ yakımını hızlandıracaktır.Kalp ya da tansiyon gibi kronik hastalıkları bulunanlar haricinde 30 dakika soğuk duş almak da araştırmalara göre gün boyu yağ yakımı sağlıyor. Ayrıca İngiltere’de yayınlanan bir bilimsel araştırmaya göre kahverengi yağ denilen ve metabolizmayı hızlandıran bu yağ türü soğuk duş ile harekete geçiyor.
Sağlam bir kahvaltı
Güne sağlam güçlü bir kahvaltı ile başlamak gün boyu açlık hissinizi azaltacaktır.Şeker ağırlıklı reçel bal gibi besinleri azaltıp daha çok proteinli karbonhidratlı besinler tüketmek tokluk sürenizi uzatacaktır.
Yeşil çay
Yeşil çay günde 100 kalori yakmaya yardımcı olan bir çaydır.Hemen hemen tüm diyet listelerinde yeşil çay vardır.Ara öğünlerde tüketmek gün boyu yağ yakımınıza hızlandıracaktır.
Kalsiyum takviyesi
Günlük kalsiyum ihtiyacınızı sabah kahvaltınız da süt peynir gibi besinlerle alabilirsiniz.Güçlü kemikler için kalsiyum önemli bir besindir.
Öğle yemeklerinizde magnezyum ağırlıklı
Ispanak, fasulye brokoli  gibi magnezyum içeren besinlerden oluşan bir öğle yemeği yemeye çalışın. Bu da vücudun yağ yakımını hızlandırır.
Çorba eksik olmasın
Akşama doğru çorba tüketin Hatta mümkünse tavuklu, etli protein içeren bir çorba olsun.

Hafif egzersiz hareketleri
Evde uygulayabileceğiniz basit egzersizlerle bunu başarabilirsiniz.En basiti 10 dk yürüyüş, merdiven inip çıkmak, mekik çekmek vb egzersiz hareketleriyle hergün düzenli uygulama sonucu hem yağ yakıp hemde zayıflayabilirsiniz.


ETİKETLER