• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gül Yağının Cilde Mucize Faydaları

gül
 • 1

Güller… Sayısız insanın dünyadaki en sevdiği çiçek. Hem kokusu, hem farklı farklı renkleriyle güller adeta bakınca bile moralimizi düzeltmeye yetiyor. Gül yağıda aynı kendisi gibi hayran kalınacak bir fayda aralığına sahip. Depresyondan cilt güzelliğine, yaraları iyileştirici etkisinden, saç kökü besleyiciliğine birçok faydaya sahip gül yağı. Bu yazımızda gül yağına mercek tuttuk ve yakından inceledik gelin neler bulduğumuzu birlikte görelim.

Uyarı: Gül yağı kullanımı sonucu cildiniz alerjik reaksiyon gösterebilir. Gül yağını kullanmadan önce bileğinize biraz sürerek alerji testi yapınız. Açık yaraya ve göz yakınına uygulamayınız, kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

1. Cildi Sıkılaştırır ve Kırışıkları Önler

Gül yağının astringent(sıkılaştırıcı, büzücü) etkisiyle cildinizdeki diriliği ve toparlanmayı hızla farkedersiniz. Gül yağı, cilde güzel bir renk kazandırmanın yanı sıra cildi kendine getirir ve toparlanıp sıkılaşmasını destekler.

2. Saç Diplerini Güçlendirir

Gül yağı, saç diplerini güçlendirmede ve saç kaybını önlemede yardımcıdır. Cilde fayda sağlayan sıkılaştırıcı etki aynı şekilde saçlarda da kayıpların önlenmesinde etkilidir. Saçları besleyerek güçlendirir.

3. Bakteri ve Mikroplara Karşı Korur

Gül yağı antiseptiktir ve bakteri oluşumunu önlemeye yardımcıdır. Böylece uygulanan bölgede mikrop oluşumunu azaltarak cilt sorunlarını en aza indirmeye yardımcı olur. Zararlı bakteriler zamanla cilt gözeneklerine yerleşerek akne ve sivilceye neden olabilmektedir. Bunun önlenmesi için gül yağı arındırıcı bir etki yapar.

Alakalı: Cilt Yenileyici Nane Maskesi

4. İzler için Çok Etkili

Gül yağı; sivilce izi, yara izi, doğum lekesi ve aşırı kilo değişimi sonucu oluşan deri izlerinin solgunlaşması ve görünümünün azaltılmasında etkilidir. Sivilce kızarıklıklarına uygulandığında hızla yatıştırıp rengini soldurur. Cilt izleri için denenebilir bir doğal yağdır.

5. Toksin Nötrleme

Uygulandığı bölgedeki toksinleri nötrleyerek bu toksinlerin cildinizde bırakacağı hasarı önlemeye yardımcı olur. Bir çok ciddi cilt problemleri ve erken yaşlanan deri bu toksinler nedeniyle olabilmektedir. Gül yağının temizleyici özelliğiyle bu toksinleri nötrlemek cildi rahatlatır ve koruma sağlar.

6. Kokusu Rahatlatır ve Sakinleştirir

Gül kokusunun ortama kattığı romantizmi hepimiz biliyoruz. Boynunuza ve bileğinize bir kaç damla gül yağı sürdüğünüzde gün boyu çok hoş ve hafif bir gül kokusu yayacaktır. Bu kokunun depresyona iyi geldiği de birçok kaynakta belirtilmektedir. Gül ve Depresyon

7. Canlandırır

Cildi besleyici ve temizleyici olduğundan, uyguladıktan sonra ciltte canlandırıcı bir etki yapar. Cilt renginin oturmasına, kızarıklık ve tahrişin yatışmasına yardımcı olur.

Dikkat!
 • Gül yağını hamilelik döneminde kullanmadan önce mutlaka doktora danışınız.
 • Gül yağı kullanımı kokuya fazla duyarlı kişilerde baş ağrısına neden olabilir.
 • Gül yağı cilt ve saç tipinize göre beklenmeyen etki gösterebilir. Böyle bir durumda kullanımı devam ettirmeyiniz.

ETİKETLER
OKUYUCU YORUMLARI
 • NESİ
  3 sene önce

  orjinal 1gr gül yağm var gündüz kremime karıştırıp kulanabilirmiyim ……….. teşekürler cevab veren olursa

  4
  • GüzellikBulvarı
   3 sene önce

   Merhaba,
   Doğal yağlar kremlere karıştırılıp kullanılabiliyor genellikle, bende çoğu zaman badem yağı veya hindistancevizi yağı karıştırıyorum kremlerimle. Bir sorun olacağını düşünmüyorum ancak yine de emin olmak için bu karışımı yaptıktan sonra bileğinizin iç kısmına sürüp 30 dakika kadar bekleyin. Herhangi bir kaşınma, yanma, kızarma vb. olmazsa cildiniz tepki vermiyor yani güvenli diyebiliriz.

   5
 • Ayşe
  2 sene önce

  ahahah fiyatından haberiniz yok galiba… salak salak bunu alacağıma gider estetik ameliyatı olurum…

  4
 • Gülnar
  1 sene önce

  Selam gül yagini bacaktaki leker için kullaniyorum. Beni düşündüren bir soru var acaba bacagima elave kil getirirmi?

  4
  • Nurhan Kaygısız
   10 ay önce

   Tüyleri çoğaltma da etkisi yoktur.

   4