• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gribe Karşı Doğal Korunma Yöntemleri

  • 1

Havaların hızlı bir şekilde değişime uğraması ile birlikte pek çok kişide grip hastalığı salgın olarak gözlemlenmekte. Siz de grip ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız bol miktarda C vitamini tüketmeli ve beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Havanın sürekli olarak değişim göstermesi kişilerin nasıl giyinmesi gerektiği sorusunu da cevapsız bırakıyor. Gribe yol açan en büyük etkenler arasında vitamin eksikliği, üşütme ve hasta olan biri ile yakın temas kurmak gibi sebepler yer almaktadır. Yakın çevrenizde grip olan bir tanıdığınız var ise mümkün olduğunca yakın temas kurmamaya ve aynı kişisel eşyaları kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Çünkü grip kolay bulaşabilen bir hastalık türüdür.

C Vitamini İçeren Besinleri Tüketin

Gribin en büyük yardımcılarından biri de bol bol C vitamini tüketilmesidir. C vitamini ile gribinizin daha hızlı bir şekilde geçmesini sağlarken aynı zamanda gribi daha hafif bir şekilde atlatabilirsiniz. Özellikle hamile olan bayanlar grip hastalığı geçirirken ilaç kullanamazlar ve normal bir insana oranla gribi daha güç bir şekilde geçirirler. Evde besinlerden elde edeceğiniz doğal vitaminler ile gribi daha hafif bir şekilde atlatmanız mümkün olacaktır. Taze sıkılmış portakal suyu C vitamini bakımından oldukça zengin bir besindir. Bunun yanı sıra limon suyu ve karabiber karışımı da sizlere grip hastalığında büyük fayda sağlayacaktır.

Hızlı Hava Değişimine Dikkat

Grip ve üşütmeye yol açan en büyük etkenler arasında hızlı hava değişimi yer almaktadır. Yaz ayını geride bırakmakta olduğumuz bu dönemlerde hastalıklara karşı tedbir alabilmek için hava şartlarına uyumlu olarak giyinmeye ve mümkün olduğunca soğuk içecek tüketiminden uzak durmak gerekir. Aldatıcı olan havalarda hava aniden soğuyabildiğinden dolayı üşütmemeye özen gösterilmeli ve mümkün olduğunca serin havalarda dışarı çıkılmamalıdır. Bu dönemlerde hava bir sıcak bir soğuk olarak değişim göstermekte olduğundan dolayı ne çok kalın ne de çok ince giyinmemek gerekir. Zaten mağaza vitrinlerinde de artık yazlık kıyafetler yavaş yavaş yerini kazak ve montlara bırakmakta. Bu da kış ayının geldiğinin büyük bir göstergesi olarak görülmektedir.