• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gözleri Ön Plana Çıkartmanın Püf Noktaları

  • 1

Neredeyse her bayan makyaja karşı ilgi duymakta ve günlük yaşamında az da olsa makyaj yapmaktadır. Kullanılan makyaj malzemeleri ne kadar kaliteli olursa ortaya bir o kadar güzel görünüm çıkmakta ve cildin zarar görmesi engellenmektedir. Gözler makyaj uygulamalarında her zaman en ön planda tutulmaktadır. Bunun sebebi ise iletişim esnasında ilk temas gözler ile sağlanır. Gözlerin çok daha dikkat çekici olmasını sağlamak için makyaj tonlamasının dikkatli bir şekilde seçilmesi ve abartıdan kaçılması gerekir.

Makyaj yaparken kullanmakta olduğunuz renkleri ve bu renklerin tonlarını seçerken göz renginize göre far seçimi makyaj uygulamanızda güzel bir görünüm yakalayabilmek için büyük önem taşımaktadır. Doğru renkleri doğru teknikler ile uygulama yaparsanız etkileyici, göz alıcı ve güzel bakışlara sahip olmanız kaçınılmaz olacak ve tüm dikkatleri kolay bir şekilde üzerinize toplayabileceksiniz.

Göz Renklerinin Makyaj İle Bütünlüğü

Her göz renginin farklı bir güzelliği ve albenisi bulunmaktadır. Makyajın en önemli ve detaylı ayrıntılarından birisi olan far seçimi göz rengine uygun bir tonlamada yapılır ise göz yapısının daha çok ortaya çıkmasını sağlayarak hoş bir görünüm kazandırır. Göz renklerinin makyaj ile sağlamakta olduğu bütünlük oldukça önemlidir. Göz makyajında far tonlaması kadar eyeliner ve göz kalemi de makyajın güzel görünmesi açısından özenli bir şekilde uygulanmalıdır.

Göz Makyajının Kalıcı Olmasını Sağlamak

Göz makyajı kalıcılığını sağlamak için ise göz kapağına sürülecek olan farın altına bir baz uygulaması yapmak gerekmektedir. Bu baz açık renk bir göz farı, pudra veya sıvı bir far bazı olabilir. Eyeliner ve maskara uygulamasının daha kalıcı olmasını sağlamak için suya dayanıklı olan ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu ürünler göz kapağının üst tarafına bulaşma yapmaz ve mükemmel dayanıklı sonuçlar yaratır.

Suya dayanıklı malzemeler özellikle çalışan bayanların en büyük kurtarıcısı. Gün içerisinde sürekli olarak makyajını tazelemeye zamanı olmayan bayanlar genel olarak makyajlarının kalıcı olmasını sağlamak için suya dayanıklı ürünleri tercih etmektedir. Makyajın akması bayanlar için kötü bir durumdur ve her bayan makyajının kalıcı olmasını ister.