• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gözaltı Torbalarını Göz Ardı Etmeyin!

  • 1

Yaşam koşulları, hava şartları, beslenme, çevresel faktörler, yoğun yaşa koşulları gibi. Gözaltı torbaları da yaşlanmanın belirtilerinden sadece bir tanesidir. Gözaltı torbalarını çoğu insan umursamaz. Aslında en çok dikkat çeken noktalardan bir tanesidir. Estetik yaptırmak isteyenlerin bile göz çevresi operasyonlarda oldukça dikkat etmesi gerekir.

Yeni bir kişi ile tanıştığınızda, sohbet ederken genel olarak kişi ile temas kurarken gözlere dikkat ederiz. Yani asıl odak nokta göz ve göz çevresidir. Genç bir görünüm elde etmek için göz ve göz çevresi bakımını iyi yapmamız gerekiyor.

Göz Çevresi Estetiği Nedir?

Göz çevresi estetiği için uzman bir doktor bulmak oldukça önemli. Çevremizde birden fazla estetik cerrahı var. Fakat birçoğu uzman olmayıp, yapılan estetiklerin sonucu hüsran ile sonuçlanabiliyor. Bu nedenle estetik yaptırma kararı aldığımızda uzman bir estetik cerrahı bulmamızda fayda var.

Göz kapağı ameliyatı için birden fazla yöntem bulunup dört ana bölge değerlendirmesini doktorunuz mutlaka yapılmalıdır. Bu bölgeler kaş, orta yüz, alt ve üst göz kapakları olarak değerlendirilir. Operasyon esnasında hepsinin bir değerlendirilmesi, değerlendirilmemesi sonucu tam bir gençleşme olmayacağını belirtmek isterim.

Operasyon sonrasında canlı bakışlara sahip olacak ve en ez 5 ile 10 yaş arası gençleşeceksiniz. Operasyon yeni teknoloji ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede daha kısa sürede açık ameliyat gerektirmeden yapılıyor. Aynı zamanda operasyon esnasında orta yüzde ele alındığı için gülümsemeniz de daha canlı olacak. Dudak kenarınızda ki kırışıklıklar ortadan kalkacaktır.

Operasyon Öncesi Hazırlık

Operasyon öncesinde doktor yüzünüzü ciddi anlamda değerlendirecektir. Yapılacak işlemler sıra ile yüzünüze çizilir. Gözaltı torbaları nasıl geçer? Nasıl bir yol izleyeceğinizi doktorunuz ile görüşürsünüz. Aynı zamanda dikişli mi dikişsiz mi operasyon gerçekleştirilecek birlikte değerlendirirsiniz.

Bazı hastalar ameliyat ile %100 çözüm yakalarken bazılarının ki ise ameliyatın yetersiz kaldığı durumlar vardır. Bunları da ayrıntılı olarak doktorunuz size belirtecektir. Ameliyat olmak istemem derseniz doğal yollar ile kırışıklık başlamadan bakım yapmalısınız.