• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Göz Güzelliği İçin Ev Yapımı Yöntemler

  • 1

Göz güzelliği için bakım kürleri, hem sağlık açısından, hem de estetik olarak oldukça önemlidir. Günümüzde, gelişen teknoloji ve sağlık olanakları doğrultusunda, internet ve yerel medyada sıklıkla dile getirilen göz ve bakımı hakkında sizlere yardımcı olmak ve ev yapımı yöntemlerle kolaylık sağlamak istiyoruz. Kullanacağınız malzemelerin kolay bulanabilir olması ve uygulanabilirlik bakımından uzun bir sürece tekabül etmemesi sebebiyle önerilerimize kulak kabartmalısınız. Çevrenizdeki tüm dikkatleri üzerinize çekmek ve sağlıklı bir yaşam formuna sahip olmak istiyorsanız, daha ne bekliyorsunuz?

Vazelin Ve Salatalık Kürü

Hemen hemen her evde bulunabilecek salatalık ve vazelin ile kendinize estetik bir değer katmaya ne dersiniz? Göz güzelliği için ev yapımı yöntemler arasında sıklıkla tercih edilen bu kür, iki malzemenin de cilt tazeleme ve su dengesindeki dengeyi sağladığı bilinmektedir. Yapımının ise; 2 adet salatalığı dilim şeklinde doğradıktan sonra çatal ile salatalığınızı vazelinin içerisinde eriterek hamur konumuna getirmenizle mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Soğutmak adına buzdolabına bir iki dakika kadar koyabilir ve sabah-gece olmak üzere kullanabilirsiniz. Göz kırışıklıkları ve gözaltı torbalarınızın kaybolması adına oldukça etkili bir yöntem olduğunu da eklemeliyiz.

Yoğurt Ve Gül Suyu

Aktar ve marketlerde sıklıkla bulunan gül suyu ile göz çevrenizde muhteşem sonuçlar alabilirsiniz. Sağlık bakımından yararları ile bilinen gül suyunun göz çevresinde yarattığı sonuçların kusursuz olduğunu bilmelisiniz. Hazırlanışının ise; 2 yemek kaşığı yoğurt ile 3 damla kadar gül suyunu karıştırmanızla sonlandığını söyleyebiliriz. Artık gözlerinize uygulayabilir ve hem göz güzelliği için, hem de kan akışını düzenleyici bir ciltle yaşama sağlıklı bir noktadan bakabilirsiniz.

Yeşil Çay Ve Yoğurt

Gözaltı torbaları ve şişmiş gözlere oldukça iyi gelen bu tedavi yöntemi, her kadına şifa olacak seviye ve içeriğe sahiptir. Su dengesini sağlamasının yanı sıra antioksidan deposu olması da, sıklıkla tercih edilmesinin sebeplerinden birisidir. Göz güzelliği bakımı olarak bu uygulamanın; yarım bardak yeşil çay ve su ile oluştuğunu ve 2 yemek kaşığı kadar yoğurt ekleyerek karıştırmanızla son bulduğunu söylemeliyiz. Karışımınızı soğutmak adına buzdolabınızda 2 dakika kadar bekletmeye ve göz çevrenizdeki hasarlardan kurtulmaya ne dersiniz?