• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Göz Altı Kırışıklıklarınızdan Kurtulmanın Dermatolog Onaylı Yolları

  • 1

Kaz ayakları ve gülüş çizgileri, iyi bir yaşamın ve geçmişinizin işaretleridir. Kesinlikle onlardan utanmamalısınız, ama bu onların tüm yüzünüzün odak noktaları olmasını istediğiniz anlamına gelmez. İlaç dolabındaki pahalı göz kremi tüpünün size yardımcı olmak istemesine rağmen, kendi banyonuzun rahatlığında sonsuza dek göz kırışıklıkları ile yaşamak zorunda değilsiniz. O bebek mavi gözlerinize, kahveye ya da yeşilliklere iyi bakmak için yapabileceğiniz çok şey var.

Neden Dolayı Meydana Geldiklerini Anlayın

“Göz kırışıklıkları da dâhil olmak üzere tüm kırışıklıklar, yaşlanma sürecinin bir parçasıdır ve ciltte kolajen ve elastin kaybı olduğu için ortaya çıkar” diyor, SmarterSkin Dermatology’nin kurucusu ve Kozmetik Dermatolog Dr. Sejal Shah. “Yüzünü hareket ettirme veya güneş ışığına çıkmama sözü vermedikçe, bazı kırışıklıkların oluşması kaçınılmazdır, fakat Dr. Shah, sigara, tekrarlayan mimik hareketleri, gözlerinizi ovuşturmak veya yüzüstü uyumak gibi belirli alışkanlıklara dikkat çeker. Bu alışkanlıklar kırışıklıkları daha da kötüleştirir.

İyi Bir göz Kremine Yatırım Yapın

Sadece göz kremi ile kırışıklıklarınızdan tamamen kurtulmanız mümkün değil fakat bu iyi bir formüle sahip bir kremin yorgun gözlerinizde harikalar yaratamayacağı anlamına gelmez. Shah, “güneş kremi, retinoidler, antioksidanlar, peptitler ve genetik faktörler, [kırışıklıkları] önleyebilen veya azaltan maddelerdir” diye belirtmektedir, bu yüzden bu maddelerden en az bir veya daha fazlasını içeren bir göz kremi edinmeye dikkat edin. Retinolün tüm yaşlanma karşıtı faydalarına sahip La Roche-Posay Redermic R Eyes dermatologlar tarafından sıkça önerilen bir ürün. Gözlerinizin etrafındaki hassas cildi tahriş etmeyen, nemlendirici bir hiyalüronik asit tabana oturtulmuş formüldür.

Retinol için erken olduğunu düşünüyorsanız, genel olarak, nemlendirilmiş alanı korumak da uzun süreli olmayacak olsa da, iyi bir etki yaratabilir. Bazı maddeler cilde uygulandığında kırışıklıklar ve ince çizgiler daha az fark edilir, bunun için ciltte çabuk eriye hiyalüronik asit önerilir. Neutrogena Hydro Boost Jel Göz Kremi gözaltı görüntüsünü anında saran ve hafif yapısı sayesinde üstüne uyguladığınız kapatıcınızı rahatsız etmeyen basit ama etkili bir hiyaluronik asit bazlı göz kremidir.