• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gösterişli Makyajın Püf Noktaları

  • 1

Özel günlerinizde, eşiniz veya sevgilinizle davete giderken, düğün nişan davetlerinde şık bir görünüme sahip olmak isteriz. Bunun için çoğu bayan kuaföre giderek hazırlanmayı tercih ediyor. Fakat zamanınız kısa, dışarı çıkacak zaman yok ise evinizde de ışıltılı bir makyaj yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Peki, evde gösterişli makyaj nasıl yapılır? Makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir?

Günlük makyaj yapıyoruz. Fakat ışıltılı bir makyaj yapmak için değişik makyaj malzemelerine ihtiyacımız olabilir. Günlük hayatta daha soft makyaj malzemeleri kullanırken, özel bir yere, bir davete giderken gösterişli makyaj yapmak gerekir. Bunun içinde gösterişli renkler ve ışıltılı etki yaratacak makyaj malzemelerine gerek duyarız.

Örneğin; eşinizle bir davete gideceksiniz ve şık bir elbise giyinmeyi düşünüyorsunuz. Tabi bunun üzerine güzel bir saç ve makyaj gerekir. Saçınızı yaptınız, gelelim makyaja; ışıltılı bir makyaj için gerekli malzemeler; fondöten, elbise ile uyumlu göz farı ve ruj, aydınlatıcı, allık vss.

Adım Adım Işıltılı Makyaj

Makyaj yapmaya başlarken tüm malzemeleri gözünüzün önünde bulundurun. Gösterişli bir makyaj için profesyonel makyaj malzemelerine ihtiyacınız olacak. Net gösteren bir ayna karşısına geçin;

  • İlk olarak makyajınızın şık ve pürüzsüz olmasını istiyorsanız kesinlikle makyaj öncesi bazlardan kullanmalısınız. Bu cildinizde ki lekeleri ve pürüzleri kapatmanıza, makyajı daha kolay uygulamanıza yardımcı olacak.

  • Makyaj bazı uygulanan cilde, cilt renginizin bir ton açığı fondöten kullanmanız gerekir. kuruyan fondöten sonrası göz altı kapatıcısı kullanarak göz altı şişlikleri ve morlukları kapatılmalıdır.
  • Sonrasında cilde pudra uygulanır. Üzerine allıklar ve aydınlatıcılar sürülerek ana makyaj yapılmış olur.
  • Sonraki adımda göz makyajını yapmalısınız. İlk önce göz farı bazı, iki, üç çeşit göz farı ve eyeliner. En son rimel sürülerek göz makyajı tamamlanır. Kaş renginize uygun kaş farı veya jeli kullanarak kaşlarınızı belirginleştirin.
  • En son dudak makyajı uygulanır. Dudak makyajında kıyafet ile uyumlu bir ruj kullanmanız oldukça önemli. Kullanacağınız rujun rengini seçtikten sonra bir ton koyu dudak kalemi ile çerçeve yapılmalı. Sonrasında ruj sürülerek makyaj tamamlanır.