• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Göbek Yağlarından Etkili Şekilde Kurtulmanın Yolları

  • 1

Kilo almak günümüzün en büyük sağlık sorunlarından birisidir. Kilo almanın nedenin öncelikle yediklerimizin içtiklerimizin şüphesiz payı büyüktür. Bunun dışında hareketsiz yaşam biçimi, stres gibi, olgularda kilo alımı konusunda etkili olan durumlardır. Kilo almak aynı zamanda belli başlı sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Bu bakımdan sağlıklı şekilde kilo verme oldukça önemlidir.

Kilo almaya başladığımızda en çok kilom alan bölgelerimizin başında göbek ve basen çevresi gelir. Özellikle göbek çevresinde kilo alımı oldukça yoğun olmaktadır.  Bu yazımızda göbek çevresindeki kilolarsan etkili şekilde kurtulma yolları üzerinde durmaya çalışacağız ve bu konuda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Böylece itici olan ve kendimize olan güvenimizin yitirilmesini sağlayan göbek yağlarından kurtularak kendimizi çok daha iyi hissedeceğiz.

Göbek Bölgesindeki Yağlanmalar Pek Çok Sağlık Sorununa da Neden Olmaktadır

Aldığımız kiloların özellikle karın bölgesinde toplanması göbeklenmeye neden olur. Göbeklenme insanın vücudunda kötü bir görünümün dışında kişiye bazı sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Göbeklenmenin getirdiği sağlık sorunları içinde en önemli sorunlardan birisi kalp sorunlarıdır. Göbek çevresinde toplanan fazla yağlar kişide bir takım kalp sorunlarının oluşmasını sağlayabilir. Bunun dışında göbek çevresindeki fazla yağlanmalar kişide diyabet hastalığı oluşturabilir. Bu bakımdan göbek çevrenizde istenmeyen ve kötü görünümde olan bu yağlardan bir an önce kurtulmanız gerekir. Aksi takdirde sözünü ettiğimiz sağlık sorunları ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Göbek Yağlarından Nasıl Kurtulabiliriz?

Göbekte yer alan yağlardan kurtulmak için yapabileceğimiz çeşitli alternatif yolları bulunmaktadır. Göbek yağlarından kurtulmak için yapılabilecekler olarak şunları söyleyebiliriz;

  • Göbek bölgesinde yağlanmaya neden olan durumlar içinde yanlış beslenme dışında stresin etkisi de büyüktür. Bu bakımdan mümkün olduğunca stresli durum ve ortamlardan uzak durmalısınız. Kendinizi mutlu ve motive edecek işlerle uğraşarak stresinizi azaltabilirsiniz.
  • Uykusuzluk durumu da kişide kilo sorunu oluşturabilir. Bu bakımdan yeterli derecede ve kaliteli şekilde uyku uyumaya gayret gösterin.
  • Günlük olarak su tüketimini arttırın. Özellikle her yemekten önce bir bardak su için. Su tokluk hissi vererek fazla yemek yemenizi engeller.
  • Yağlı yiyecekler ve abur cubur tarzı yiyeceklerden uzak durun.
  • Sık ve aralıklı beslenin.
  • Kahvaltınızı muhakkak yapın.
  • Günlük olarak yürüyüşlerinizi aksatmayın.