• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Göbek Yağı Nasıl Erir?

  • 1

Göbek yağı eritmek için birçok formüle başvuruyoruz. Fakat en doğrusu sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı ve egzersiz yapak olur. Her zaman bu mümkün olmuyor. Gerek çocuklardan dolayı gerekse iş hayatının yoğunluğu nedeni ile egzersiz yapmak ya da yemek düzenini sağlamak ne yazık ki imkansız.

Bazen de canımız sıkılıyor, yorgun oluyor ve egzersiz programlarını ertelemek istiyoruz. Peki, bu konuda ne yapmamız gerekir? Göbek yağını nasıl eritiriz?

Göbek yağı eritmek için en doğru hareket düzenli beslenme ve egzersiz programlarıdır. Fakat bunlara bir kaçamak yapmak istediğinizde size özel bir karışım ile yardımcı olmak isterim. Bu karşımı içerek göbek yağlarınızın erimesine katı sağlayabilirsiniz. En azından spor yapamadığınızda veya kilo verme hızını artırmak için tüketebilirsiniz.

Göbek Yağı Eriten İçecek

Malzemeler;

  • 1 adet salatalık
  • Bir çay kaşığı zencefil rendesi
  • 1 tatlı kaşığı kuru nane
  • Limonun yarısı
  • 4-5 yaprak taze nane

Yapılışı;

Salatalığın kabuğunu soyduktan sonra ince dilimlere ayıralım. Yarım limonu da aynı şekilde ince ince dilimleyelim. Bir kabın içerisine 1 litre suyu alıp dilimlenmiş malzemeler ile diğer malzemeleri ilave edelim. Blender yardımı ile bu malzemeleri su kıvamına getirelim.

Hazırlanan karışım bir gece buzdolabında beklesin. Gün içinde iki defa bu içeceği içerek tüketin.

Malzemelerin Anlamları

Salatalık

Salatalık antioksidan görevi gören besinlerden biridir. Kanser ile savaşmaya yardımcı olan salatalığı kan şekerini dengelemek, kalp hastalığını düzenlemek ve zayıflamak için kullanabilirsiniz.

Zencefil

Zaten zencefilin en önemli özelliklerinden biri yağ yakmaya yardımcı olmasıdır. Sindirim sistemini düzenlerken iltihap gidermeye de yardımcı olur.

Limon

Limonun içerisinde C vitamini mevcut bulunmaktadır. Yağ yakmaya yardımcı olan limon aynı zamanda bağışıklık sisteminin de kuvvetlenmesine yardımcı olur.

Nane

Nanenin kurusu da tazesi de faydalı bir baharat ve sebze çeşididir. İçinizi ferahlatmaya yardımcı olurken bağışıklık sistemini de kuvvetlendirir. Kilo vermek isteyenler için güzel bir tercih olan nane ödem atmaya da yardımcı olur. Aynı zamanda sindirim sistemini düzenlemede de etkili olan nane hem kuru hem taze olarak tüketilmelidir.