• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Giyim Tarzına Göre Makyaj Tonlamaları

  • 1

Makyaj uygulaması günümüzde neredeyse tüm bayanların olmazsa olmazı, vazgeçilmez aksesuarı ve tüm anlamda günün kurtarıcısıdır. Zarif ve güzel bir görünüm kazanmak istiyorsanız elbisenizden makyajınıza kadar tüm ince detaylar da dahil olmak üzere bir bütünlük oluşturmanız gerekmektedir. Makyaj ile yüzünüze canlılık katarak soluk görünümden kurtulabilir ve daha göz kamaştırıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Makyajlar giyim tarzına uygun olarak yapılırsa hem güzel bir kombin oluşturup hem de tüm dikkatleri üzerinize çekebilecek güzelliğe erişmiş olursunuz. Elbiselerin tarzına, giyinildiği yere ve mekana göre makyaj kombinleri önemli rol oynamaktadır ve elbise ve ortama göre makyajın sadeliği ve abartısı değişiklik gösterebilmektedir.

Örneğin sade bir elbisenin üzerine yapılan abartı bir makyaj kötü ve göz yorucu bir görünüme yol açabilir, güzel görünmek isterken daha çok göze batabilirsiniz. Ancak abiye elbise ile yapılan abartı makyaj göze batmanın aksine hoş bir görünüm kazandırır.

Abiye Elbiselerde Nasıl Makyaj Yapmalıyım

Eğer giyiminizde taşla döşenmiş abiye bir elbise tercih edecekseniz makyaj uygulamasında gözlerinize elbise taşlarınızın ışıltısına uygun bir tonda makyaj yapabilirsiniz. Işıltılı elbiselerde makyaj seçenekleri biraz daha genişletilebilir. Işıltılı elbiselerde gözlerinize kalın bir kalem çekerek gözlerinizi belirginleştirip ön plana çıkartabilir yüzünüzün geri kalanı için hafif makyaj tonları uygulayarak elbiseniz ile gözleriniz arasındaki uyumu yakalayarak öne çıkartabilirsiniz.

Dantelli elbise tercih edecekseniz yumuşak tonda bir makyaj uygulaması tercih edilmelidir. Zaten dantel görüntü bakımından yoğun olduğundan ağır ve abartılı makyaj uygulaması göz yorucu olacaktır. Allık yardımı ile doğru tonlarda hafif bir makyaj seçimi yapabilirsiniz.

Koyu Renkli Elbise İle Makyaj Kombini

Siyah ve lacivert gibi koyu renk elbise giymeyi tercih ettiğinizde makyaj uygulamasında sakin bir göz makyajı uygulamanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise göz makyajınızın doğala yakın bir görünümde olması vurguyu ve tüm dikkati dudaklarınıza çekmeniz konusunda yardımcı olacak ve daha göz alıcı bir görünüm kazandıracaktır.

Makyaj uygulamasında dikkat edilecek bir diğer nokta ise makyaj öyle bir uygulanmalı ki hem elbise hem de makyaj ilgi çekebilmeli.

 

 

 


ETİKETLER