• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gıdı Eritme Egzersizleri

Gıdı Eritme Egzersizleri
  • 1

GIDI ERİTME EGZERSİZLERİ

Gıdı eritme egzersizleriKadınların ortak sorunu olan gıdı sarkması erkeklerde de ciddi anlamda rahatsız edici bir durumdur. Gıdı oluşumunun başlıca ana nedeni kilo fazla kilo olarak bilinmektedir.Gıdı oluşumunun nedenleri arasında yaşlılıkta yer almaktadır.Yaş ilerledikçe yüz eski gerginliğini kaybederek hem buruşuk hem de   kiloluysanız şiş bir gıdı oluşur.Bazen çok küçük yaş gruplarındaki kişilerde bile çene altındaki yağlanmaya bağlı boyun şikayetleri görülebilir. Kişinin boyun yapısının kısa olması, çene ucunun küçük olması ya da genetik nedenlerle çok kilolu olunmasa da bu bölgenin yağlı olması, boyun ve gıdı olarak adlandırılan bölgede bir görüntü deformitesine yol acar.Gıdı nasıl erir diye merak ediyorsanız bunun birden fazla yöntemleri vardır.Bunlardan biride gıdı eritme egzersizleridir.

Aşağıda verdiğimiz gıdı eritme egzersizlerini düzenli bir şekilde uyguladığınızda, erimesi zor olan yanak ve gerdan bölgesinde biriken yağlardan kolayca kurtulabileceksiniz.

1-Öncelikle 3 kere doğru nefes alın. Doğru nefes almak, havanın burundan çekilip ağızdan verilmesidir. Derin derin nefes aldıktan sonra yanaklarınızı iyice şişirip kaşlarınızı yukarıya kaldırın. Bunu yaparken gözlerinizin yerinden fırlayacak gibi hissedebilirsiniz. Yanaklarınızı mümkün olduğunca zorlayın ve 10 saniye öylece bekleyin. Sonra nefesinizi bırakın. Bu hareket ile 3 set olmak üzere toplamda 30 saniye sayın.

2- Sırt kısmınızı dik bir şekilde koltuğa veya sandalyeye konumlandırın. Başınızı da olabildiğince arkaya yaslayın ve yavaş bir hareket ile ağzınızı açıp kapatın. Ağız açma ve kapama tam bir hareket olacağından dolayı 15’er kez kapatıp açma yoluna başvurmak kesin sonuçlar almanızı sağlar.

3-Yine 3
defa doğru nefes alın. Kendinizi hazır hissettiğinizde yanaklarınızı içine çekin.Dudaklarınız büzüşecek tıpki japon balıklarına benzeyeceksiniz.Aynı şekilde bu hareketi de 3 set olmak üzere toplamda 30 saniye sayın.

4-Dudaklarınızı gülümseme pozisyonuna getirin. Varsa gamzeleriniz iyice çıkana kadar zorlayın. Parmaklarınızla elmacık kemiklerinizden tutup yanlara doğru dudaklarınız gerilecek şekilde çekin. Yani 32 dişiniz de görünsün. 10 saniye bekleyip bırakın. Aynı şekilde bu hareketi 3 tekrardan toplamda 30 saniye yapmış olun.

5- Yanakları incelten bir diğer hareket de emme hareketidir. Parmağınızı kullanabilir ya da bir meyve ya da sebzeyi 10 dakika boyunca emebilirsiniz.

6-Bu son yöntem ise sizlere en etkili ve en kolay şekilde eritme yapmanızı sağlamaktadır. Yine başınızı geriye doğru yatırın ve elinizin ters tarafı ile gıdınıza hızlı ve hafif bir şekilde vurun.

Düzenli bir çalışmayla egzersizlerle gıdı eritmek mümkün.

 

 

 

 

 


ETİKETLER