• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Genital Bölge Kararmalarına Çözüm Önerileri

Genital Bölge Kararmalarına Çözüm Önerileri
  • 1

Genital Bölge Kararmalarına Çözüm ÖnerileriGENİTAL BÖLGE KARARMALARINA ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
Çoğu kadının sıklıkla karsılaştığı genital bölge kararması diğer adıyla bikini bölgesi kararması fiziki ve ruhsal açıdan problemler meydana getirmektedir.Eşinizle cinsel ilişki sırasında genital bölgenizdeki kararmadan kaynaklı kötü görüntü sizi ruhsal açıdan rahatsız edebilir.Genelde ten rengi koyu kadınlarda daha sık rastlanmaktadır. Genital bölge kararmasının başlıca nedeni yanlış uygulanan tıraş uygulamaları yanlış iç çamaşırı seçimleri ve cilt sorunlarıdır.Jilet yada hatalı epilasyonlar sonucu kararmalar meydana gelmektedir.
Genital bölgesindeki kararmalara çözüm önerileri:

Ağda
Genital bölge hassas bir bölgedir.Sürekli terlemeye müsait bir bölgedir.Temizliğinde ciddi anlamda dikkat edilmesi gerekmektedir.Jilet ile tıraş etmek hem tahrişe hemde kılların daha çok olmasına sebeb olmaktadır.En etkili yöntem ağdadır.Hassas bölgeler için olan ağdaları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.Böylelikle kıllarınız hem azalmış hemde genital bölgenizdeki kararmalardan zamanla kurtulmuş olursunuz.

Zeytinyağı uygulaması
Genital bölgenizdeki ölü derileri zeytinyağı ile masaj yapıp kurtulabilirsiniz.Duştan önce 4-5 dk zeytinyağı ile genital bölgenize masaj yapıp hem beyazlamasını hemde yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Limon uygulaması
Limon uygulaması genital bölgenizdeki kararmalar da oldukça etkili olan başka bir yöntemdir.Limon suyunu genital bölgenize zeytinyağı gibi masaj yapıp beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Genital bölge beyazlatma kürü
Malzemeler
-Yarım tatlı kaşığı vazelin
-Yarım tatlı kaşığı limon suyu
-Bir türk kahvesi fincanı elma suyu

Malzemeleri iyice birbiriyle karıştırın.Daha sonra kuruttuğunuz genital bölgenize uygulayın.Kürünüz genital bölgenizde kuruyana kadar bekleyin.Kuruduktan sonra nemli bir bezle bölgeyi temizleyin.En son pudra uygulayarak daha yumuşaklık elde edin.

Düzenli uygulamalar sonrasında genital bölgenizde renk açılması görülecektir.


ETİKETLER