• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Genç Kızlar için 7 Güzellik ve Bakım Kuralı

genç kızlar
  • 1

Güzellik… Hakkında sayfalarca şey yazılabilir, çok geniş bir kavram. İnsanlar yüz yıllardır güzel olmanın ve güzel görünmenin yollarını arıyor. Özellikle biz kadınlar bu konuda master seviyedeyiz. Güzelliğimizden asla ödün vermeyiz. Bu yazıda, genç kızlar için asla unutulmaması gereken güzellik ipuçlarına ve sırlarına göz atacağız.  Sizin de tavsiyeleriniz olursa, mutlaka yorum bölümünde bekliyoruz.

İlk Tavsiye: Güzellik için sağlığınızı tehlikeye atmayın. Sağlığınızı kaybettiğinizde, ne güzellik umrunuzda olur, ne de sahip olduğunuz güzellik uzun sürer.

Her Genç Kızın Bilmesi Gereken Güzellik Sırları

1. Kendine İyi Bak

İlk olarak kendinize bakmanız gerekiyor. Kadınların vücudu erkeklere oranla çok daha narin olduğu için, işe ilk olarak vücut bakımından başlamalısınız. Vücut losyonları ve nemlendirici kremler vücudunuz için vazgeçilmez.

2. Ah Şu İstenmeyen Tüyler

Daha sonraki adım, vücutta kendiniz göstermekten geri kalmayan ve istenmeyen tüyler. Bacaklarınız, bikini bölgeniz, koltuk altlarınız, kaç ve bıyıklarınızı düzenli almanız yahut aldırmanız gerekiyor. Bunun için çok farklı yollar var. Wax, ağda, epilasyon, soğuk ağda bantları vb. bir çok yöntem bulunmakta. En beğendiğinizi ve en etkili gördüğünüzü denemeye başlayın.

3. Yüz Maskeleri

Yüzünüzün her zaman taze, temiz ve pürüzsüz olması için önerilen yüz maskelerini uygulamanız gerekebilir. Bu maskeler ne kadar doğal olursa, cildinize faydası o kadar fazla olacaktır. Doğal yüz maskeleri, hem içerisinde kimyasal bulundurmadığından güvenlidir, hem de cildinizin neye ihtiyacı varsa içeriği ona göre siz düzenleyebilirsiniz. Yüz Maskeleri kategorimizi ziyaret ettiniz mi?

4. Makyaj

Cildinizi tazelediyseniz sıra makyaja geldi. Her zaman çekici olmanın altın kuralı makyajdan geçmese de, makyaj bir insanın görünüşünü baştan aşağı değiştirebiliyor. En azından yüzünüzde ruj ve bir rimel bile olsa belirgin bir fark yaratır. Özellikle belirtmek istiyoruz ki, kullandığınız kozmetik ürünleri mutlaka kaliteli olmak zorunda. Eğer kaliteli ürün kullanmazsanız cildinizde renk değişimleri, kırışıklık ve yorgunluk ortaya çıkar, cilt sağlığınız bozulabilir.

Yaşınız çok genç ise makyaja hiç ihtiyacınız yok. Sizin doğal güzelliğinizi size hiç bir makyaj ürünü veremez. Hem unutmayın, son zamanlarda herkes doğal görünen makyaj nasıl yapabiliriz diye uğraşıyor. Yani artık trend doğallıkta ve sadelikte.

5. Kilo Kontrolü

Diğer bir durum ve belki de en önemlisi!!! Kilonuza dikkat etmelisiniz. Kilolu kadınlar her zaman çok daha fazla zorluklarla karşılaşmaktadır. Kilo sağlığınız içinde çok büyük önem taşır. Mutlaka sağlıklı beslenme alışkanlığını genç yaşlarda edinin. Yoksa kötü beslenmeye alıştığınız şekilde hayat devam ediyor. Bir gün sağlıklı beslenen biriyle kendi cildinizi karşılaştırdığınızda çok büyük pişmanlık yaşarsınız, aman dikkat!

Alakalı: 100 Kalorilik Atıştırmalar ve Ara Öğünler

6. Giyim ve Moda

Başka bir küçük nokta daha var genç hanımlar: Kılık kıyafet. Giyiminiz de düzgün olmak zorunda. Modayı takip etmeyi seviyorsanız bu konuda çok sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum lakin modaya daha yeni adım atacaksanız veya hiç atmadıysanız biraz işiniz var demektir. Modaya tabii ki uymak zorunda değilsiniz fakat en azından kendinize özgü bir tarzınız olmalı. Salaş, spor, şık, abiye, spor, şık gibi tarzlara sahip olan ve bu işin ikonu olmuş kadınları takip etmekle başlayabilirsiniz işe. Giyim tarzınız hem sizi ve ruhunuzu yansıtır hem de insanların size duyduğu saygıyı bile artırır.

7. Tırnak Bakımı

Tırnaklarınıza ve tırnak bakımınıza da özen göstermelisiniz. Maniküre gitmeseniz bile düzenli olarak tırnaklarınıza kendiniz bakım yapmalısınız. Ellerinizi ve tırnaklarınızı koruyacak kremler var. Onlardan kullanabilirsiniz. El ve tırnak güzelliği, ellerimiz de yüzümüz gibi sürekli dışarıda olduğundan çok önemlidir. Güzel Eller için Bakım İpuçları konusunu da okumanızı tavsiye ederiz.


ETİKETLER