• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Genç Kadınlarda Ruhsal Sağlığın Önemi

  • 1

İş ve ev hayatının genç kadınlarda ruhsal sağlığın önemi olması kadar, çeşitli sosyolojik ve psikolojik etkileri de yadsımamak gerekiyor. Bir kadının en verimli dönemlerinde çeşitli ruhsal tepkimelerle kendisini göstermesi doğal karşılanmalıdır. Günümüzde, birçok araştırmacının kadınların ruhsal sağlığı konusunda titizlikle durduğu bilinmektedir. Bu yazımızda, araştırmaların ve sonuçlarının değerlendirmesini yapacak ve ruhsal sağlığınıza olumlu bir ivme kazandırmak adına önerilerde bulunacağız.

Genç Kadınlarda Ruhsal Sağlık

Ulusal Sağlık Hizmetleri’nin araştırmalarına dayanarak, İngiltere üzerinde belirgin oranda çözümleler kendisini göstermiştir. Yaklaşık olarak her 5 kadından en az 1’inde depresyon ve anksiyete sorunlarının yanı sıra çeşitli ruhsal hastalıkların olduğunu da söyleyebiliriz. Bipolar bozukluk, stres bozuklukları, kendine zarar verme gibi problemlerin genç kadınlarda psikolojik sorunlar arasında yer aldığını belirtmeliyiz. Tüm bu araştırmaların yanı sıra her ülke ve coğrafyada farklılık gösteren kadın ve insan psikolojisi, sağlıklı öneri ve desteklerle olumlu bir ivme kazanabilmektedir.

Yaşamınızı Ve Amaçlarınızı Sorgulayın

Genç kadınların gelecek hayalleri, iş ve çeşitli konumlarda kendisini göstermektedir. Hayatın içerisinde maddi ve manevi tökezlemelerin, genç kadınların yaşam gücünü çekmesi kadar belirli oranda tam zıttı sonuçlar getirmesi de doğal karşılanmalıdır. Genç kadınların dirayetli ve azimli olarak ruhsal sorunlarla savaşması ve pes etmemesi gerekmektedir. Sağlığınızın sizin elinizde olduğunu aklınızdan çıkarmamalı ve yaşamınızı zenginleştirecek motivasyon kaynakları yaratmalısınız.

Genç Kadınlarda Psikolojik Destek

Ruhsal sağlık, bedensel fonksiyonlarla bir bütündür ve birbirinden ayrılmaz bir parçadır. Genç kadınlarda psikolojik sorunlar hakkındaki bu yazımızdaki en önemli detay, ciddi problemlerden şüphelenmeniz durumunda psikolojik destek almanız olacaktır. Aile ve arkadaşlarınızın da bu konuda maddi ve manevi bir güç olduğunu bilmelisiniz. Anskiyete, depresyon, bipolar bozukluk, stres ve sinire bağlı her sorunun kendi içerisinde ve dışarısında bir çözüm noktası bulunsa da, merkez her zaman siz olacaksınız! Toplumsal ve bireysel etkenleri göz ardı etmeden, psikolojik destek almaktan kaçınmamalı ve şüpheleriniz doğrultusunda sağlık kurumundan yardım almaktan çekinmemelisiniz. Sağlık ve psikoloji makalelerinden de yararlanabilir ve kendinizle ilgili şüphelerinizi açığa çıkarabilirsiniz.