• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gece Kremi Neden Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

gece kremi
 • 1

Gece kremi neden gerekli sorusuna cevap vererek başlayalım konumuza. Cildimiz kendini en etkin şekilde geceleri tedavi eder. Vücut mekanizması, cildin tamiri ve beslenmesi için besini stresin en aza düştüğü anlarda ve uykuda kullanır. Gün boyu stres ve çevresel kirliliğe maruz kalmış cilt hücreleri hasar görür veya ölürler. Geceleri ise cildimiz elastin ve kolajen depolarını kullanır veya üretir ve cildimizi tamir eder. İşte gece kremi tam da bu noktada işimize yarar. Cildimizin en çok besine ve neme ihtiyaç duyduğu anda onu destekler.

Gece Kremi Faydaları Nelerdir?

Gece kremleri hem yaşlanma karşıtı Retinol ve AHA meyve asitleri içerebilir, hem de cildinizin derinlemesine nemlendirilmesinde oldukça etkilidir. Sabaha yumuşacık ve doğal nem dengesinde bir cilt ile uyanmanız hem kırışıklıkların azaltılmasında etkilidir hem de gün boyu cildinizin daha iyi korunmasını sağlar. Seçeceğiniz gece kremine göre faydaları değişir, etki alanı farklılaşır.

 • Cildi nemlendirir ve birkaç tabaka alta nüfuz ederek derinlemesine nemlendirme sağlar.
 • Cildi yenilenme sürecinde destekler.
 • Yaşla birlikte gelişen lekelerin yok edilmesinde etkilidir.
 • Düz çizgi ve kırışıklıkların önlenmesini sağlar.
 • Kolajen ve elastin üretimini destekler.
 • Ciltteki solgunluk ve renk kaybını düzenleyerek sağlıklı bir görünüm kazandırmada etkilidir.
 • Cildin ihtiyacı olan besin ve bileşen desteğini sağlar.

Yaşlanmanın oluşturduğu etkilerden kurtulmak için, tam da geceleri cildinizin tamir edildiği sırada onu en iyi bileşenlerle dışardan da desteklemek oldukça faydalı olacaktır. Gece kremi seçerken dikkat etmeniz gereken nokta tam olarak neye ihtiyacınız olduğudur. Yoğun nemlendirme mi, yaşlanma karşıtı etki mi, kırışıklığın giderilmesi mi vb.

Alakalı: Cilt Yaşlanmasını Geciktiren 5 Mucize Yiyecek

Gece Kreminin Gündüz Kreminden Ne Farkı Var?

Gece kremi daha yoğun ve zengin bir içeriğe sahiptir. Çünkü gece boyunca cildimizi hem nem açısından hem de kaybedilen bileşenler açısından destekler. Aynı zamanda güneş koruyucu etkisi olması gerekmez. Gündüz kremlerinde bulunan UV koruyucu bileşenler gece kreminde olmayabilir.

Gündüz kremleri daha çok korumaya yönelik iken, gece kremleri tamamen cildi beslemeye ve desteklemeye odaklıdır.

Gece Kremi Nasıl Kullanılmalı?

Öncelikle cildimizi temizleyip arındırmamız gerekir ki gece kremi etkin şekilde cildin alt tabakalarına ulaşabilsin.

Uyumadan 1 saat kadar önce uygulamanız tavsiye edilir.

Dairesel masaj hareketleriyle cildimize uygularken, boyun ve kulak çevresini de unutmuyoruz.

Cilt uzmanının tavsiye ettiği süre boyunca düzenli kullanıma mutlaka özen gösteriyoruz.

Hangi Gece Kremini Seçmeliyim?

Gece kremi seçerken mutlaka kendi ihtiyaçlarınızı ve özelliklerinizi göz önünde bulundurmanızdır.

 • Yaşınız
 • Cilt tipiniz (yağlı, kuru)
 • Cildinizin ihtiyacı (nem, vitamin gibi)
 • Hangi cilt bölgesi (yüzün tamamı, göz çevresi, eller gibi)

Tüm bu etkenleri göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız. 40 yaşındaki birinin cilt ihtiyacı ile 20 yaşındaki kişinin ihtiyacı çok farklıdır. Bu nedenle kremi aldığınız yerdeki güzellik uzmanına veya bir cilt uzmanına danışarak size en uygun bileşenleri içeren kremi almaya özen gösteriniz. Böylece en yüksek düzeyde faydayı sağlamış olursunuz.

Alakalı: Hangi Ciltler Kırışmaya Daha Yatkın?

Gece Kremini Herkes Kullanabilir Mi?

20’li yaşlardan itibaren kullanabilirsiniz. Gece kremi sadece kırışıklık oluştuğunda değil, bu yıpranmayı engellemek ve geciktirmek için de tercih edilebilir. 20 yaş için yağ oranı daha düşük, hafif yapıılı bir gece kremi ile cilt desteklenirken, 30’lu yaşlarda antioksidan açısından zengin kremlere yönelinebilir. 40’lı yaşlarda daha derine etki eden, kırışıklık onarıcı etkiye sahip kremler tercih edilebilir.


ETİKETLER