• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Fondötenin Pütür Pütür Olmasını Engellemek

  • 1

Makyaj yaz ve kış ayları fark etmeksizin bayanların vazgeçilmezidir. Yaz aylarında makyaj yapmak kış aylarına göre biraz daha zordur. Çünkü terleme etkisi ile makyajın dağılması ve akması daha kolay bir hale gelmektedir. Ancak düzgün uygulamalar ile makyajı kalıcı yapmak mümkün. Fondöten en sık kullanılmakta olan makyaj malzemesi olarak bilinir ve hafif makyaj uygulamaları da olmak üzere her uygulamada yer alır. Ancak fondöten bazen pütür pütür olmakta ve bu da ciltte kötü bir görünüme sebebiyet verebilmektedir.

Fondöten uygulamasından önce cildi mutlaka nemlendirmek gerekir. Krem yardımı ile kolay bir şekilde cildinizi nemlendirerek fondötenin daha güzel ve kalıcı olmasını sağlayabilir ve pütürleşmenin önüne kolay bir şekilde geçebilirsiniz. Cilt sorunlarını kusursuzlaştırmak için kullanılmakta olan fondötenin pürüzsüz olması için cildinizin temiz ve nemli olması gerekir. Su bazlı ve yağsız kremler bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır. Ama uygulama öncesi cildinizin kremi iyice emdiğinden emin olun.

Fondöten Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fondöten seçiminde ve fondöten uygulamasında cildinize uygun bir fondöten seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Cilt tiplerine göre farklı fondöten türleri bulunmaktadır. Kuru ve yağlı ciltler için ayrı olarak üretilmekte olan fondötenler yanlış cilt tipine uygulanır ise cilt fondöteni kusar ve bu da hoş olmayan görüntülere yol açabilir. Kuru cilt tipine sahip olan bayanların pudra tipi fondötenlerden uzak durması gerekir. Aksi durumda uygulanan fondöten cilt üzerinde pütür pütür bir görünüm oluşmasına yol açar.

Fondöten Uygulamasında Cilt Temizliğinin Önemi

Makyaj uygulamasında kusurları ve cilt problemlerini kapatmak için kullanılan fondötenlerin daha kalıcı ve daha hoş bir görünüm sağlamasını istiyorsanız cildinizin temiz olması büyük önem taşımaktadır. Cildinizde birikmekte olan ölü deriler ve önceden kalan makyajlar cildinizin pürüzsüz bir görünüm kazanmasını engellemekte ve uygulamış olduğunuz fondötenin pütür pütür bir görünüm oluşturmasına sebep olabilmektedir.

Cildinizin temiz olması için her gün yıkamanız yetmez. Biriken ölü deri tabakasını ortadan kaldırmak için düzenli olarak cildimizi nemlendirmeniz ve bakım uygulamanız gerekmektedir.