• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Fondöten Nasıl Sürülür?

  • 1

Fondöten kadınların ve genç kızların en çok kullandığı makyaj malzemeleri arasında başı çekmektedir. Çünkü tendeki sivilceleri, lekeleri, kusur olarak düşünülen birçok şeyi kapatma özelliği vardır. Kadınların en çok tercih ettiği kozmetik ürününün fondöten olmasının sebebi budur.

Fondöten Nasıl Bir Üründür?

Fondöten sıvı (likit), toz, yağ ve ya su bazlı, pudra gibi farklı türleri olan bir kozmetik üründür. Cilt tipine uygun olarak tercih seçenekleri de mevcut olan fondötenin en açık tonundan en koyu tonuna kadar her ten rengine uygun seçenekleri de mevcuttur.

Hangi Fondöten Tercih Edilmeli?

Tabiî ki bu hep tercihe hem de kullanılacağı yere ve zamana göre değişiklik göstermektedir. Günlük kullanım için tende daha doğal bir görünüm oluşturacak fondöten tercih edilmelidir. Özel zamanlar için kapatıcı özelliği daha yüksek olan ve daha dayanıklı olan fondöten tercih edilmelidir.

Fondötende Marka Önemli Midir?

Fondöten en çok tercih edilen makyaj ürünü olması sebebiyle her kozmetik markasının da kendi üretimi fondötenleri mutlaka vardır. Tercih ederken en pahalısının en kaliteli olduğunu düşünerek hareket edilmesi yanlıştır. İçeriğinde daha az kimyasal madde bulunan ve gözenekleri tıkayıp ciltte kalıcı hasarlar oluşturmayan fondöten markaları tercih edilmelidir.

Fondöteni Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Önce teni temizlemekle işe başlanmalıdır. Cilt tipini de göz önünde bulundurarak, teni tahriş etmeyecek ve tenin nem dengesini sağlayacak temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Daha sonra cilde canlılık katacak onarıcı ve dengeleyici yağ uygulanmalıdır. Bu şekilde fondöten sürmeden önce yaptığınız hazırlık, fondötenin cilde tutulumunu artıracak ve daha güzel durmasını sağlayacaktır.

Fondötenin Uygulanma Aşaması

Eğer yağlı bir cilt tipine sahipseniz katı olan fondötenler size daha uygun olacaktır. Teninizin yağlı görünümünü azaltıp daha mat görünmesini sağlayacaktır. Yumuşak uca sahip bir fırça yardımı ile ve ya sünger ile gayet kolay bir şekilde fondöteni uygulayabilirsiniz.

Sıvı fondöten tercih ederseniz, bunun için özel bir şeye ihtiyaç duymadan da parmaklarınız yardımı ile fondöteni teninize yedirebilirsiniz. Bunun yanı sıra fondöten fırçası veya sünger yardımı ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsin.


ETİKETLER