• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Evlilik Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • 1

Her çiftin evlilik öncesi hazırlıklarında kaygı ve heyecanların olduğu bilinmektedir. Bu sebeple sizlere bu yazımızda evlilik öncesi neler yapmanız gerektiği hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz. Maddi ve manevi tüm unsurları değerlendirmeli ve kendinize sağlıklı bir süreç ortamı yaratmalısınız.

Evlilik Sürecinde Yaşanabilecek Sorunlar Ve Çözümleri

Saygı ve ortak anlayışın, evlilik öncesi ve sonrasının değişmezleri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Çiftlere tavsiyelerimiz olarak başı çeken unsurlardan olan iletişim ve saygı sorunu, günümüzde birçok insanın yaşadığı en bilindik problemler arasında yerini almaktadır. Evlilik öncesi nelere dikkat edilmelidir? Sorusuna yanıt olarak; sevgi ve saygının yanı sıra ortak bir yaşam planı oluşturmaktır diyebiliriz. Ailelerinizden destek almalı ve her türlü iletişim seçeneğini değerlendirmelisiniz.

Evlilik Ve Aile İlişkileri

Toplum olarak geleneksel bir yapıda olmamız sebebiyle, aile onayı ve evlilik süreci büyük bir önem taşımaktadır. Eşinizle birbirinize karşı duyduğunuz sevginin yanı sıra toplum ve aile etmenlerini de göz önünde bulundurmalısınız. Ailenizin pozitif yönlerini değerlendirmeli ve eksik süreçlerde birbirinize karşı saygılı olmaya özen göstermelisiniz. Evlilik ve aile ilişkileri yaşam boyunca mütemadiyen devam ettireceğiniz bir süreçtir. Ciddi bir döngüde olduğunu aklınızdan çıkarmamalı ve birbirinizi pozitif olarak desteklemelisiniz.

Evlilik Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Kültürel normları devre dışı bırakmanızın, aile oluşturma sürecinde büyük eksileri olacağını söyleyebiliriz. Büyük şehirler kadar kırsal bölgelerde de aynı geleneksel olguların ülkemizde etkili olduğunun altını çizmeliyiz. Negatif yönlerinizi ölçüp tartmalı ve aile ilişkilerinizde birbirinize karşı sabırlı olmaya özen göstermelisiniz. Evlilik öncesi neler yapılmalı?

 

Sevgi ve saygının ortak bir bileşken olması, ilişkinin ve aile içi düzenin temeli olduğunu söylersek sanırım yanılmış olmayız. Fikir ve düşünce ayrılıklarınızı göz önünde tutmalı ve birbirinize karşı hassas bir iletişim kanalı oluşturmalısınız. Düğün öncesi, maddi ve manevi tutumlarınızı bilinçli bir şekilde düşünmeli ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Düğün sürecinizdeki eksi ve artıları sağlam bir zemine oturtmalısınız. Sevginin olduğu bir ilişkide sizleri hiçbir etkenin yıpratmaması adına birbirinize sıkı sıkıya sarılmanız uzun soluklu bir ilişkinin köprüsünü oluşturmaya yetecektir.