• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Evlenirken Alışveriş Heyecanı

  • 1

Evlenirken alışveriş heyecanı konulu bu yazımızda, evlilik öncesi ve sonrasına dair öneri ve tavsiyelerde bulunmak ve özellikle alışveriş sürecine değinmek istiyoruz. Erkek ve kadın fark etmeksizin, birçok insanın rüyalarını süsleyen gerçeklerden biri olan evlilik, aşkın süreklilik ve mutluluk köprüsünü oluşturan temel unsurdur. Aile olma sürecinin olumlu ve sağlıklı geçmesi sonucunda, uzun soluklu bir birliktelik kaçınılmaz olacaktır. Eşinizle birlikte yapacağınız evlilik alışverişleri ise, yaşamınıza renk katacak ve sizleri yuvanızın kahramanı yapacaktır.

Tasarım Ve Ev Düzeni

Ev düzeninizi oluştururken tasarım ve renk tonlamalarına dikkat etmelisiniz. Satın alacağınız mobilya ve diğer eşyaların uyumu konusunda hassas davranabilirsiniz. Renklerin, yaşam algınızı ve birlikteliğini yansıtan seçeneklerde olmasına özen gösterin. Pişman olacağınız bir düzenin içerisinde bulunmanız, çeşitli maddi ve manevi problemleri de beraberinde getirecektir. Evlilik ve alışveriş konusunda düşülen en büyük yanılgılardan birisi de, bilinçsiz ve rastgele bir ürün alımıdır. Ev tasarımı konulu sitelerden destek alabilir ve ortak bir karar noktasına erişebilirsiniz. Eşinizin fikirlerini yabana atmamalı ve yuvanızın sadece size ait olacağını unutmamalısınız.

Ekonominize Göre Hareket Etmelisiniz

Parasal sorunların evlilik öncesi olduğu kadar sonrasını da ilgilendirdiğini unutmamalı ve bu doğrultuda eşinizle danışıklı bir şekilde hareket etmelisiniz. Evlenirken alışveriş listenizi ekonomik ölçütleriniz doğrultusunda yapmalı ve sorunsuz bir yaşam standardına ulaşmalısınız. Ailenizden ve arkadaşlarınızdan yardım alabilir, onların deneyim ve tavsiyelerine kulak kabartabilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı Belirlemelisiniz

Estetik ölçütlerinizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir dengede tutabileceğinizi söyleyebiliriz. Kadınların, alışveriş konusundaki rahatlığı sebebiyle belirli oranda yanlış seçimlerin oluşabildiği de bilinmektedir. Arkadaşlarınız ve aileniz, ihtiyaçlarınızın hangi yönde ve estetizm oranı dengesinde olabileceği konusunda sizlere fikir verebilir. Evlilik alışverişi ürünlerinin kaliteli ve bütçenize uygunluğu konusunda titiz davranmalısınız.

Abartılı ve gösterişli bir alışverişin hem estetik açıdan, hem de maddi olarak sizleri sıkıntıya düşürebileceğini aklınızda bulundurmalı ve aile yuvanızı temel alan bir alışveriş süreci gerçekleştirmelisiniz. Evlilik sitelerindeki öneri ve tavsiyeleri dikkate alabilir ve diğer makalelerimize de bir göz atabilirsiniz. Son olarak, mutlu bir evliliğin ön koşulunun bilinçli ve estetik bir değere sahip süreçle mümkün olduğunu eklemeliyiz.