• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Maske Tarifleri

  • 1

Yüz ürünleri cildinizi parlak ve sağlıklı göstermenin harika bir yoludur, ancak çoğu zaman pahalı olabilirler. Ancak evde kolayca bulacağınız ya da uygun fiyatlara tedarik edebileceğiniz malzemelerle doğal ve faydalı maskeler üretebilir ve cildinizi güzelleştirebilirsiniz.

Tüm Cilt Tipleri İçin Ev Yapımı Maskeler

Aydınlatma Maskesi: Olgun bir papaya dilimi kesin. Daha sonra tohumları ve posaları alın (daha sonra atıştırmak için posayı saklayın – sindirim için harikadır). Papaya kabuğunun iç kısmını temizlenmiş yüzünüze sürün, ağız ve göz çevresi, kazayağı bölgesi, yanağın üst kısmındaki ince deri, boyun ve ellerin etrafındaki çizgilere odaklanın. 15 ila 20 dakika kurumaya bırakın, sonra ılık su ile durulayın. Bu maske haftada iki kez yapılabilir. Papaya, pul pul dökülme, güneşin verdiği hasarlı bölgeler, yaşlılık lekeleri ve cilt pürüzlerini onararak pürüzsüzleştirir. Cildinizin daha parlak ve cilalı bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

Eksfoliasyon ile Cildi Ölü Deriden Arındırma

Eksfoliat Maskesi: 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Ayrı bir yerde, küçük bir paket bodur yulaf ezmesini üzerinde belirtilenden daha az su kullanarak pişirin. Böylece yoğun bir macun şeklini alacaktır. Ardından, bal ve zeytinyağı karışımını pişmiş yulaf ezmesine ekleyin. Göz çevresinden kaçınarak cildiniz üzerinde küçük daireler halinde hafifçe ovalayarak uygulayın. Ilık su ile durulayın ve kurulayın. Bu maske haftada iki kez yapılabilir. Bu bodur yulaf ezmesi, bal ve zeytinyağı nemlendirirken, ölü deriyi cildinizden uzaklaştırmaya yardımcı olarak bir peeling vazifesi görecektir.

Cildinizi Doğal Yağlarla Temizleyin

Temizleme Maskesi: İster inanın ister inanmayın, yağ yüzümüzü en iyi temizleyen şey olabilir.  1 çorba kaşığı yoğurdu 2 çay kaşığı zeytinyağı ve 1/2 çay kaşığı limon yağı ile birleştirin (limon suyuyla karıştırılmamalıdır; limon yağı, aktarlarda bulunabilen önemli bir yağdır). Karışım biraz akıcı olmalı ama kolayca dökülmemelidir. Cildinize masaj yapın ve hemen ılık suda ıslatılmış bir bezle silin. Bu her gün yapılabilir. İyi kalitede yağ kullanırsanız ve cildinizin ne kadar temiz hissettiğine şaşıracaksınız. Akneli bir cilt için bile daha sert bir ürüne ihtiyacınız yok. Göz çevresine dikkat edin, [karışım] çok yapışkan olmaya eğilimlidir.