• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Evde Doğal Yöntemlerle El Bakımı

  • 1

Ellerimiz gün içinde en çok kullandığımız organlarımızdan birisidir. Bu amaçla vücudun en çok yıpranan kısımları da şüphesi ellerimiz olacaktır. El bakım ürünleri eller için tercih edilen ürünler olmasıyla birlikte kimyasal ürün olan bu bakım ürünlerinin haricinde evde yapabileceğiniz doğal yöntemlerle de ellerinizin bakımını etkili bir şekilde sağlamanız mümkündür. Evde yapılan doğal el bakım ürünleri aracılığı ile ellerinizin bakımını ideal bir şekilde yapmanız mümkündür. Kadının güzellik ve zerafet simgesi olan ellerin bakımı için doğal ve sağlıklı yöntemler olan doğal bakım ürünlerini ellerinizin bakımı için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yapımı ve uygulaması pratik olan bu ürünlerin nasıl yapıldığı konusunda yazımızın devamında sizlere ayrıntılı olarak bilgi vermeye çalışacağız.

Ellerimizi Korumak İçin Neler Yapabiliriz?

Doğal el bakım ürünlerine geçmeden önce gün boyu dejenere olan ellerimizi korumak için neler yapabiliriz bunlardan bahsedelim. Ellerimizi korumak için yapmamız gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Ellerimizin öncelikle hijyen ve temizliğini sık sık yapmalıyız. Ellerimizi yıkarken kimyasal içerikli ürünler kullanmamaya özen göstermeliyiz.
  • Manikür yaptırırken ellerimizin zarar görmemesi için dikkat etmeliyiz.
  • Kışın genelde eller soğuktan dolayı sık çatlar. Bunu önlemenin yolu ise ellerimize eldiven geçirmektir.
  • Ellerimiz için çok sıcak ya da çok soğuk uygulamalardan kaçınmalıyız.
  • Ellerimizi gece yatmadan önce ellerimizin yağ dengesini korumak için ellerimiz için nemlendirici krem kullanabiliriz.

Doğal İçerikli El Bakım Önerileri

Elleriniz için doğal ürünler olarak doğal içerikli el bakım önerileri olarak şunları tavsiye edebiliriz;

Besleyici yağlarla el banyosu: Ellerinizin yumuşacık olması için besleyici yağlarla ellerinize el banyosu yaptırabilirsiniz. Bunun için 11 çay kaşığı lavanta yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı, yarım yemek kaşığı gliserin ve yarım çay kaşığı bergamot karıştırılır. Karışımı sıcak su bulunan kaba katıp tekrar karıştırın. Ellerinizi bu kaba koyarak el banyosu yaptırın.

Nemlendirici maske: Kuru el yapısına sahip olan kişiler için nemlendirici maske idealdir. Bunun için haşlanmış patatesi ezin ve üzerine vazelin be kuru papatya çiçekleri koyun. İyice karıştırdığınız malzemeleri ellerinize sürün.