• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Evde Akrilik Tırnak Yapımı

  • 1

Tırnak özellikle bayanlar için oldukça önemlidir. Bakımlı bayanların vazgeçilmezi olan tırnaklar değişik oje süslemeleri ile mükemmel bir görünüm kazanmakta ve pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Bazı kişiler tırnak problemleri yaşamakta bu sebepten dolayı takma tırnaklara ihtiyaç duymaktadır. Ancak akrilik tırnak yapımı ile takma tırnaklar artık ortadan kalkmakta ve pek çok kişi kendi yapmış olduğu akrilik tırnakları tercih etmektedir. Evde akrilik tırnak yapımı ise oldukça kolay ve  zahmetsiz.  Kendi yapmış olduğunuz akrilik tırnakları farklı renklerde yapabilir ve her seferinde yeni oje sürerek zaman kaybetmek yerine kullanmak istediğiniz rengi direk olarak tırnağınıza yapıştırabilirsiniz.

Akrilik Tırnak Nasıl Yapılır?

Takma tırnak devrini ortadan kaldıran akrilik tırnaklar pek çok bayan tarafından evde yapılıyor. Akrilik tırnak yapımı için lazım olan malzemeler ise aseton, makas, kahve fincanı, tutkal, malzemeleri koymak için teneke bir kutu ve pamuklu bez. Kolay bir şekilde temin edebileceğiniz bu malzemelerden kendi protez tırnağınızı kendiniz yapabilir ve değişik oje uygulamaları ile akrilik tırnaklarınıza mükemmel bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Akrilik tırnak yaparken bir kahve fincanı tutkalı boş bir teneke kutunun içerisine boşaltın ve üzerine yarım şişe aseton ilave edin. Akrilik tırnağınızı oluşturmak için ise son aşama olarak pamuklu bezi bu karışıma batırarak tırnağınızın üzerinde bezi bekletmek. Yaklaşık olarak bezi 15 saniye kadar tırnağınızda bekleterek çektiğinizde tutkalın tırnak şeklini aldığını gözlemleyebilirsiniz. Son aşama olarak da kuruyan tırnakları dilediğiniz renkte boyayarak kullanmak.

Evde Akrilik Tırnak Yapmanın Avantajları

Evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz akrilik tırnaklar hem zamandan tasarruf sağlamanıza yardımcı olmakta hem de sizlere normal takma tırnağa oranla çok daha ucuza gelmektedir. Fazla bir malzeme gerektirmeyen ve 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kullanıma hazır olan akrilik tırnaklara dilediğiniz gibi şekil vermek ve boyamak da tamamen sizin elinizde. Takma tırnakların yerini alan akrilik tırnaklar tutkalın şekil alması ile ortaya çıkmakta ve kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Bakımlı bayanların tercihi olan akrilik tırnaklar son yıllarda da oldukça moda.