• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ev Yapımı Doğal Yüz Maskeleri

  • 1

Her kadının ihtiyacı olan ev yapımı doğal yüz maskeleri konulu bu yazımızda, organik ve yüz güzelliğinize renk katacak maske önerilerinde bulunmak istiyoruz. Bakımlı olmanın zor bir işlem olmadığını bilmeli ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Özellikle, evinizdeki yiyecek ve içeceklerden yararlanmalı ve hem ekonomik olarak rahat, hem de bedensel olarak sağlıklı bir konuma gelmelisiniz. Güzellik merkezlerine harcayacağınız para miktarlarına son vermeli ve ev yapımı yüz maskelerimize göz atmalısınız.

Yüz bakımı, kadınların en hassas ve titiz olduğu önemli bir sağlık unsuru olarak göze çarpmaktadır. Sağlıklı bir vücudun yanı sıra estetik ve göz alıcı bir görünüme kavuşma isteği, her kadını tatmin edecek bir gerçeği de betimleyecektir. Kolay olması ve doğal ürünlerle ekonomik bir süreç sunması sebebiyle, ev yapımı maske önerilerinden yararlanabilir ve çevrenizdeki tüm dikkati üzerinize çekebilirsiniz.

Doğal Elma Sirkesi Maskesi

Sirkenin faydaları birçok sağlık uzmanı tarafından dile getirilmektedir. Yüz maskeleri arasında etkili bir yöntem olan elma sirkesi maskesini, özellikle cildi parlak ya da yağlı olanlar denemelidir. Cildinizdeki tonları besleyeceğinden ve parlaklık kazandıracağından şüpheniz olmasın. Hazırlanışının ise; 1 yemek kaşığı kadar elma sirkesini bir bardak suya eklemeniz ve karıştırmanızla noktalandığını eklemeliyiz. Yüzünüze süreceğiniz bu doğal karışımın faydalarına tanık olmaya ne dersiniz?

Doğal Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağı, sağlığa faydaları kadar mucizevi etkileri ile de göz doldurmaktadır. Yüz maskesi arasında özellikle kuru cilde sahip olanlar bu karışımdan faydalanabilir. Cildinizin yumuşaması, nemlendirilmesi ve parlatılması adına zeytinyağı maskesi önerilmektedir. Hazırlanışı ise; yüzünüze masaj yapacak şekilde 1 tatlı kaşığı zeytinyağını kullanabilirsiniz. Kurulama sonrasında da yüzüne masaj yapmaya ve ovmaya devam etmelisiniz. İşlem sonrasında yüzünüzü soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

Ev Yapımı Yüz Maskeleri Hakkında

Sağlığınızı tehlikeye atacak ve cildinize zarar verecek maske uygulamalarından kaçınmalı ve doktorunuz kontrolünde bir süreç izlemelisiniz. Günümüzde, yüz sağlığını tehlikeye atabilecek önerilerin olduğu kadar sağlıklı ve estetik tavsiyelerin olduğunu da unutmamalı ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Son olarak, güzelliğinizin sağlığınızla doğru orantıda kalması dileğiyle…