• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ev Yapımı Botoks Maskesi

botoks
 • 1

Cildin gergin, diri ve canlı görünmesi yüz yıllardır güzellik anlayışında başı çeken etkenlerden sayılmakta. Bu diri, kırışıklıklardan arınmış ve sıkı cilt sadece kozmetik ve cerrahi müdahaleler ile elde edilmek zorunda değil. Doğal beslenme ve dışarıdan doğal destekler ile cildinizde botoks etkisi yaratabilirsiniz! Ev yapımı ve tamamen doğal botoks maskesi tariflerimiz ile sizde cildinize sıkılık ve canlılık katmada çok önemli bir adım atmış olacaksınız.

Uyarı: Tarifi verilen botoks maskesi içerisinde cildinizde alerjiye sebep olabilecek herhangi bir malzeme varsa kullanmayınız. Alerji testi için maskeyi hazırladıktan sonra bileğinize biraz sürüp reaksiyon olup olmadığını gözlemleyiniz.

Hazırlayacağımız botoks maskesinin cildinize olan faydalarını öğrenmek istiyorsanız yazıyı okumaya devam edin, tariften sonra faydalarını da bulacaksınız.

maske

Sıkılaştırıcı Botoks Maskesi Tarifi

Sıkılaştırıcı botoks maskesinin içeriği oldukça güçlü. Ceviz ve kivi gibi, maskelerde daha az rastladığımız ancak oldukça etkili besinlerle, cildinize ihtiyacı olan doğal desteği sunarken cildinize de gergin ve sıkı bir  görünüm kazandıracak. Aynı zamanda içerdiği E vitamini ile de cilt problemlerine karşı cildinizi savunup, güzelliğinizi negatif yönde etkileyen etkenleri ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Malzemeler

 • Yarım kivi
 • 1 kapsül E vitamini (eczanelerden alabilirsiniz)
 • 1 cevizin içi
 • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlama ve Uygulama

 • Bir kasenin içine kiviyi rendeleyiniz. 1 kapsül E vitaminini delerek kasenin içine boşaltınız.
 • Ceviz içini ezip karışıma ekleyiniz. Son olarak 1 tatlı kaşığı balı ilave ederek güzelce karıştırınız.
 • Temiz yüze, temiz parmaklar ya da fırça yardımı ile uygulayınız.
 • 10-15 dakika kadar beklettikten sonra bol suyla durulayınız.
 • Haftada 1 kereden fazla uygulamayınız.

Uyguladıktan sonra herhangi bir yanma aşırı kaşıntı ve acı hissederseniz durulayınız ve bir cilt uzmanına danışmadan tekrar kullanmayınız.

Botoks Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Evde hazırlayabileceğiniz botoks maskesi cildinize yoğun içeriği nedeniyle çok sayıda fayda sağlar. Başlıca faydaları şöyledir:

Ceviz: Ceviz içerdiği Omega-3 ve bakır ile cildin esnekliğinin ve cilt güzelliği için gerekli olan kolajen üretiminin artmasını sağlar. Cildi besleyip koruma kalkanını geliştirir. Cilde genç ve sıkı bir görünüm katar.

Kivi: Peeling etkili, ölü deriyi temizlemeye yardımcı ve yenileyici özellikleri bulunan kivi, C vitamini açısından da çok zengindir. C vitamini cildin ihtiyaç duyduğu vitaminlerin başında gelir. Kivi sivilceli ciltler için de çok faydalıdır. Cildin sıkılığını artırır.

E Vitamini: Yaşlanma karşıtı kremlerden tutunda kullandığımız sıvı sabunlara kadar bir çok üründe yüksek oranda E vitamini bulunur. E vitamini cildi nemlendirip cildin güzelliğini korumaya yardımcıdır. Güneş ışınlarına karşı cilde bir koruma kalkanı oluşturur ve UV ışınlarının neden olduğu hasarı azaltır.(kaynak)

Bal: Bal, yüz yıllardır güzellik amaçlı kullanılan eşsiz bir besin. Cildin yumuşayıp derinlemesine nemlendirilmesine yardımcı olur. Antibakteriyel oluşuyla cildi temizler, leke ve sivilcelere karşı korur.


ETİKETLER