• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Etkili Yüz Güzelliğinin Sırları

  • 1

Güzellik deyince akla ilk gelenlerden birisi yüz güzelliği olmaktadır. Kadın olsun erkek olsun kişilerde ilk olarak dikkat çeken kişinin yüzüdür. Bu bakımdan yüz güzelliği için yapılması gereken bir takım şeyleri bilmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekir. Yüzde olan bir sivilce bile kişinin yüzünün bir anda kötü görünmesine neden olmaktadır. Ne kadar bakımlı olunursa olunsun yüzdeki kusurlar kişiyi olumsuz şekilde göstermeye yetecektir. Bu bakımdan siz de yüzüne önem veren kişilerden biriyseniz bu konuda bilgi sahibi olmak ilginiz çekecektir. Etkili yüz güzelliğinin sırları yazımızda bu konuda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Böylece yüzünüzün bakımı ve güzelliği hakkında püf noktalarını öğrenecek ve ona göre hareket edebileceksiniz.

Yüzünüzün Bakımı İçin Temizlik İlk Sıradadır

Yüzünün etkili ve bakımlı bir şekilde görünmesi için yüz bakımında temizlik ilk sırada gelmektedir. Yüzünüz için ne kadar bakım kremi kullanırsanız kullanın temiz olmayan bir ciltte bu bakım ürünlerinin fazla bir etkisi olmayacaktır. Bu bakımdan bu konuda ilk dikkat edilmesi gereken temizliktir. Bunun için her gün düzenli olarak yüzünüzün temizliği yapın. Yüz temizliği için suyu bol bol kullanın. Su dışında bazı doğal yüz bakım sabunlarını da yüzünüzü yıkarken kullanabilirsiniz. Yüzünüzün yıkanması ve temizlenmesiyle yüzünüzdeki gözenekler açılacak ve cildiniz daha sağlıklı görünecektir. Sivilce oluşumu da yüz temizliğinin düzenli yapımıyla azalacak ve zamanla yüzünüzde sivilcelerden eser kalmayacaktır.

Yüz Güzelleştirme Uygulamaları Yapın

Yüz temizliği dışında yüz güzelleştirme uygulamaları da yüzünüzün etkili ve bakımlı görünmesini sağlayacaktır. Bunun için şunları yapabilirsiniz;

  • Taze bir cilt için kan akışı önemlidir. Bu bakımdan uzuvlarınızı gerdirerek kan akışını sağlayabilirsiniz.
  • Pencerenizi açın ve içeriye oksijen girmesini sağlayın. Temiz havanın etkisiyle hem kendinizi iyi hissedecek hem de cildiniz çok daha sağlıklı olacaktır.
  • Limonun mucizevi faydaları araştırmalarca sabittir. Sabah kalkınca bir bardak suyun içine limon atın ve bu limonlu suyu için. Limon suyu cilde çok büyük yararlar sağlayacaktır. Taze ve sağlıklı bir cilt yapısı için limonlu suyunu düzenli olarak her gün için.
  • Cildinizin kuruluğunu önlemek için nemlendiriciler kullanın.