• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Etkileyici Bir Göz Farı için 4 İpucu

göz farı
  • 1

Gözlerinizi ön plana çıkarmak mı istiyorsunuz? O zaman etkileyici göz farı sürme tekniklerini deneyin. Fakat etkileyici olayım derken komik duruma düşmemeye gayret edin. Çünkü doğallıktan uzaklaştıkça, iddalı göz makyajları tabiri caizse sırıtabiliyor. Siz en iyisi bizim önerilerimizi dikkate alın ve harika bir göz makyajına giden yolda ilk adımı atın.

Öncelikle belirtmeliyiz ki göz farını sürmek biraz el alışkanlığı isteyen bir olay… Elbette göz farını sürmek için bazı püf noktalar bulunmakta.. Fakat yeterli mi diye sorarsanız yeterli değil. Bu yüzden sık sık göz makyajı yaparak kısa bir süre içerisinde el alışkanlığı kazanabilirsiniz. Peki, göz farı sürmenin püf noktaları neler hemen öğrenelim.

1. Karıştırma fırçası:

Göz farını kusursuz bir şekilde sürmek istiyorsanız kesinlikle karıştırma fırçası almanızı öneriyoruz. Göz farını uygularken hep aynı noktaya uyguladığımızdan dolayı yoğunluk tek bir bölgede toplandığından güzel gözükmeyebilir. Bu yüzden karıştırma fırçası yardımıyla her tarafa eşit olarak dağıtabileceğiniz gibi göz farınızın daha doğal gözükmesini sağlayabilirsiniz. Karıştırma fırçalarını Gratis, Watsons, Flormar gibi popüler kozmetik mağazalarından temin edebilirsiniz.

2. Far bazı:

Göz makyajının olmazsa olmazlarından bir tanesi de şüphesiz far bazı… Gün içerisinde özellikle güneşe çıktığımızda far bazı gözümüzde durmayarak dağılabiliyor. İşte tam burada far bazı devreye giriyor. Göz makyajınızın gözünüzde daha uzun süre kalmasını istiyorsanız ve farın rengini ortaya çıkarmak istiyorsanız göz farını denemenizi tavsiye ediyoruz.

göz farı

3. Koyu renklere dikkat edin:

Göz farı sürerken en zorlu renklerden olan koyu renklerin geçişlerine çok özen göstermenizi öneriyoruz. Çünkü kirpiğinize doğru yaklaştırsanız olmaz, ortaya sürseniz kaşlarınızla birleşecekmiş gibi durur. Bu yüzden koyu renkleri daha çok gözlerimizin dış köşelerine ve katlanma noktalarına sürmek en mantıklı seçim olacaktır.

Alakalı İçerik: Güzel Gözler için Eyeliner İpuçları

4. Sık sık fırçalarınızı temizleyin:

Her makyaj sonrası mutlaka fırçalarınızı temizlemeye özen gösterin. Çünkü makyaj fırçalarınıza bulaşan makyaj kalıntıları, yeni yaptığınız makyaja bulaşarak kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu yüzden bulaşık deterjanı ve zeytinyağı yardımıyla fırçalarınızı yıkayıp, kurutun. Aynı şekilde aplikatörlerinizi de yıkamayı ihmal etmeyin.

Güzellik ve makyaj ipuçlarından haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!


ETİKETLER