• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Erkeklerde Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

  • 1

Erkekler, cildini önemsemek için sosyal olarak koşullandırılmamışlardır, ancak sağlıklı ve parlak görünmesini sağlamak isterlerse cilt bakımlarını düzenli olarak aksatmadan yapmalıdırlar. Cilt bakımı dünyası da çok zor değil. Günlük rutininizde sadece birkaç basit değişikliğe ihtiyaç duyacaksınız.

Cildi Temiz Tutmak İlk Kural

Sabun cildiniz için uygun değildir. Cildin PH dengesini bozabilir. Hem sıvı hem de sabun sabunun temel özelliği cildinizi kurutur ve pürüzlü bir halde bırakır. Bunun yerine, yüzünüzü her gün yıkadığınızda,  Cetaphil Günlük Yüz Temizleyici gibi sabunsuz bir temizleyici kullanmalısınız. Yüzünüzdeki tüm aşırı yağları cildinizi kurutmadan temizler. Cildiniz için de tahriş edici değildir, çünkü hiçbir koku veya boya içermez. Sabun kullanmakta ısrar ederseniz, formülünde nemlendirici bulunan bir sabun arayın.

Doğru Tıraş Nasıl Yapılır?

Babanız usta bir berber olmadığı sürece, muhtemelen yüzünüzü traş etmenin en iyi yolunu bilmiyorsunuz (ya da daha kötüsü, elektrikli tıraş makinesini kullanıyorsunuz).

Traş olmanın doğru yolu:

Her zaman, yüzünü yıkadıktan sonra tıraş olun. Bu, yüzünüzde bulunan ve tahrişe veya akneye neden olabilecek herhangi bir bakteriyi, yeni açılan gözeneklerin içine girmekten alıkoyacaktır. Normal tıraş kreminizi uygulayın ve kısa vuruşlar kullanın kesinlikle herhangi bir bölgeyi bir defadan fazla geçmeyin. Tıraş bıçağını sadece küçük bir baskı uygulayın ve bıçağın sizin için işin çoğunu yapmasına izin verin. Bu, batık tüylerinizin şansınızı en aza indirecek ve tahrişi azaltacaktır. Her geçişten sonra, önce jiletin bıçağını sıcak suyla durulayın. İşiniz bittikten sonra, gözeneklerinizi kapatmak için yüzünüzü soğuk suyla yıkadığınızdan emin olun. Ve jilet söz konusu olduğunda, ok bıçaklı jilet tekliflerini atlayın. Birden fazla ya da iki bıçağı olan herhangi bir tıraş bıçağı sadece yüzünüzü tahriş eder. Tıraş bittikten sonra, Erkekler İçin Nemlendirici Tıraş Sonrası Balsam gibi bir yatıştırıcı tıraş kremini uygulayın. Bununla birlikte, “tıraş sonrası” denilen pek çok şeyin sıklıkla cildi kurutacak şekilde alkol bazlı olduğuna dikkat etmek önemlidir. Genellikle jilet yanığı yaşıyorsanız aloe vera içeren ürünler tercih edin.

Nemlendirme

Erkekler İçin Yüz Nemlendiricisi gibi bir losyon, cildinize nemin kazandırılmasına yardımcı olarak kısa vadede daha sağlıklı görünmesini ve kırışıklıklara karşı korunmanızı sağlar. Birçok erkek tıraşın cildini kuruttuğunu unutur. Maksimum etki için tıraştan sonra nemlendiricinizi uygulayın.